Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6846
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miesięcznice KOD–u związane z publikacją wyroku

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 8:12
Aktualizacja: Wtorek, 11 kwietnia 2017, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miesięcznice KOD–u związane z publikacją wyroku
Fot. Przemek Kaczałko
Działacze Komitetu Obrony Demokracji postanowili wzorem miesięcznic smoleńskich organizować co miesiąc (9 dnia miesiąca) akcję, która ma na celu przypominanie obywatelom, że jeden z wyroków Trybunału Konstytucyjnego nadal nie został opublikowany.

Chodzi oczywiście o wyrok uznający wybór trzech sędziów TK pod koniec ubiegłej kadencji Sejmu za prawidłowy, a dwóch za niezgodny z ustawą zasadniczą. Parlament w nowej kadencji unieważnił wybór wszystkich pięciu sędziów, od czego rozpoczął się spór konstytucyjny w Polsce.

Działacze postanowili przyciągnąć ludzi happeningami z użyciem drabinek, maskotek, taczki i innych gadżetów, które głównie wyśmiewają prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Akcja odbyła się w przeddzień 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Manifestacja akurat zbiega się z siódmą rocznicą katastrofy, czyli kolejną „miesiączką” pana Kaczyńskiego, który jutro będzie świętował – stwierdził Krzysztof Moździerski z jeleniogórskiego KOD-u, który przypomina, że pod Smoleńskiem zginęły również takie osoby jak Izabela Jaruga-Nowacka, Ryszard Kaczorowski czy Jerzy Szmajdziński, a także reszta pasażerów, włącznie z Lechem Kaczyńskim.

Jak zapowiada K. Moździerski, część członków i sympatyków KOD-u wybiera się do Warszawy na obchody kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, ale mają zamiar zachowywać się spokojnie. - Ostatnio w Warszawie młode dziewczyny miały pocięte kurtki – właśnie przez sympatyków PiS-u – zaznaczył lider komitetu w Jeleniej Górze, który twierdzi, że pojawianie się w miejscach obchodów miesięcznicy nie jest prowokacją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group