Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7452
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejska ślizgawka ruszy od poniedziałku?

Sobota, 14 grudnia 2013, 8:04
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miejska ślizgawka ruszy od poniedziałku?
Fot. Mea
– Wszystko będzie zależało od tego, czy uda nam się stworzyć odpowiednio grubą taflę lodu, ale pierwsze z trzech lodowisk (w Cieplicach przy II LO), planujemy odtworzyć w poniedziałek (16.12) – mówi Tomasz Kluch z Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. A kiedy ruszą dwa Białe Orliki i jakie będą ceny za tegoroczne szaleństwo na lodzie?

Jak mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, trzy jeleniogórskie lodowiska stoją rozstawione już od kilkunastu dni. By je udostępnić mieszkańcom potrzebna jest jednak odpowiednia pogoda.

- Obecnie mrozimy lodowisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. C.K. Norwida w Cieplicach i jeśli nam się uda utworzyć odpowiednio gruby lód, pierwsi pasjonaci jazdy na łyżwach będą mogli poszaleć w poniedziałek – mówi Tomasz Kluch. – Nic jednak nie obiecujemy, bo nie od nas to zależy, a od pogody – dodaje pracownik MOS-u.

Za wejście na lodowisko w Cieplicach zapłacą tylko dorośli. Cena dla nich to 8 zł za dwie godziny jazdy. Młodzież i dzieci mają wstęp za darmo. Wypożyczenie łyżew będzie kosztowało tyle, co w roku minionym: 5 zł dla dorosłych i 3 zł dla dzieci i młodzieży.

Bezpłatne wejściówki, również dla dorosłych, będą natomiast na dwa pozostałe lodowiska zwane „Białymi Orlikami” rozstawione na boiskach przy dawnej Budowlance (III LO) na Al. Jana Pawła II oraz przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Piotra Skargi. Użytkownicy zapłacą tylko za wypożyczenie łyżew, tyle samo, co na trzecim lodowisku. Na otwarcie Białych Orlików przyjdzie nam jednak poczekać.

- Lodowiska są na gwarancji, dlatego musimy czekać na przyjazd pracowników z firmy realizującej inwestycję, która dokona przeglądu i wyrazi zgodę na ich uruchomienie – wyjaśnia Tomasz Kluch. – Dopiero wtedy możemy rozpocząć procedurę uruchamiania obiektu. Inaczej stracilibyśmy gwarancję – dodaje.

Graniczna data ich uruchomienia to Święta Bożego Narodzenia, ale jak zapewniają pracownicy MOS-u, zrobią wszystko, by obiekty były dostępne jak najszybciej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
466
Nigdy
20%
Rzadko
40%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group