Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8880
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Miejsce rekreacji na dawnych działkach

Niedziela, 8 listopada 2020, 9:11
Autor: WAC
Kowary: Miejsce rekreacji na dawnych działkach
Fot. UM Kowary
Zakończyły się prace przy rewitalizacji terenu położonego w pobliżu wiaduktu kolejowego przy ul. Wiejskiej w Kowarach. Obszar, gdzie kiedyś były ogródki działkowe, a potem gromadzili się głównie amatorzy tanich alkoholi, został przekształcony w miejsce do rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców miasta oraz turystów.

Nowe miejsce rekreacyjne położone jest przy szlakach niebieskim i zielonym, biegnących z centrum miasta koło kapliczki św. Anny w kierunku Uroczyska i wodospadu Piszczaka. Teren wyposażono w elementy betonowe małej architektury - miejsce na grilla, stoły z ławkami, stojak na rowery, kosze śmieci oraz tablice informacyjno-promocyjne o historii Kowar i Vrchlabi.

Rewitalizacja tego zakątka miasta odbyła się w ramach projektu „Okrywanie na nowo walorów kulturowych i historycznych Kowar i czesko-polskiego pogranicza" złożonego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska–Polska 2014-2020 do Euroregionu Nysa. Partnerem projektu, którego wartość wynosi ponad 25 tysięcy euro jest miasto Vrchlabi. Dofinansowanie to ok. 90 procent.

Twoja reakcja na artykuł?

17
89%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group