Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4261
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miejsca w przedszkolach? Nie będzie problemów

Środa, 20 kwietnia 2011, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: RED
Konkretne wyniki zapisów dzieci do przedszkoli w Jeleniej Górze i efekty wprowadzenia nowego systemu rezerwacji miejsc znane będą dokładnie od 29 kwietnia, zaś symulację stanu obłożenia przedszkoli poznamy po 20 kwietnia br.

Jak informuje wydział edukacji urzędu miasta, trwa rekrutacja do przedszkoli, ale z różnych powodów (w tym ze względu na ustawę o danych osobowych) wejście do tzw. systemu zapisów i uzyskanie danych bieżących nie jest możliwe.

W dodatku system przewiduje, iż rodzice zgłaszający dziecko dokonują wprawdzie rezerwacji miejsca w przedszkolu, jednak – nie w konkretnej placówce. Ustalają tylko tzw. listę preferencji, to znaczy wskazują, w których kolejnych przedszkolach najbardziej chcieliby umieścić swoje dziecko. „Bilans obłożenia” poszczególnych placówek zostanie dokonany po zamknięciu rezerwacji.

Wszystko wskazuje jednak, że w obszarze Jeleniej Góry nie powinno być problemów z miejscami w przedszkolach. W ośmiu przedszkolach miejskich jest 1.225 miejsc, w 11 niepublicznych – 908 (w tym ostatnim przypadku – jest to stan na koniec stycznia br.) Dzieci urodzonych w latach 2004 – 2008 jest raptem ok. 2.600, z czego niemała grupa tradycyjnie nie korzysta z przedszkoli – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group