Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 5880
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejsca parkingowe zamiast trawy

Sobota, 31 grudnia 2016, 7:55
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Miejsca parkingowe zamiast trawy
Fot. Jędrzej Hałatek
W miejscu najstarszej istniejącej stacji paliw PKN Orlen w Jeleniej Górze, która do 2011 roku działała na rogu Al. Wojska Polskiego i ul. Modrzejewskiej, powstały darmowe miejsca parkingowe. – Cieszymy się, że dyrekcja byłego ,,CPN–u” z Płocka poszła mieszkańcom na rękę i zorganizowała kilkanaście miejsc parkingowych dla aut osobowych – mówi Jędrzej Hałatek, prezes Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego, który kilka lat temu marzył o stworzeniu w tym miejscu mini muzeum oraz informacji turystycznej.

- Na początku listopada Stowarzyszenie zauważyło podejrzane prace polegające na zebraniu wierzchniej warstwy z trawą, następnie wysypanie ziemi i drobnego tłucznia. To wszystko ubito i przez kilka dni wisiał szlaban z taśmy papierowej. Obecnie parking już działa i z każdym dniem cieszy się coraz większym zainteresowaniem – informuje Jędrzej Hałatek. - Czy właściciele tego terenu będą pobierać opłaty, zapewne przekonamy się już niedługo - dodaje prezes SAWPJG w Jeleniej Górze, który przesłał nam zdjęcia z okresu powstania parkingu.

Jak już pisaliśmy, stacja funkcjonowała tu jeszcze przed wojną, od 1936 roku. Jak informował Aleksander Pustelnik z biura prasowego PKN Orlen, została ona zamknięta w 2011 roku z powodu nierentowności, a rok później wyburzona. Od tego czas plac stał pusty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group