Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8377
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Międzynarodowa konferencja w Mechaniku

Środa, 27 października 2021, 9:48
Aktualizacja: 10:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Międzynarodowa konferencja w Mechaniku
Fot. JT
W Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze odbyła się międzynarodowa konferencja, która ma pokazać placówkom oświatowym, ile korzyści płynie ze współpracy ze szkołami w innych krajach, a także z przedsiębiorcami.
To konferencja bezprecedensowa. Goście opowiadają nam o umiędzynarodowianiu szkół, czyli wzajemnej współpracy w ramach programu Erasmus Plus. Są też przedsiębiorcy zainteresowani kształceniem dualnym - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Uczestnicy dowiedzieli się jak zaktywizować szkoły do współpracy, jak pozyskiwać granty, jak wejść w partnerstwo ze środowiskiem biznesowym.

Subwencja oświatowa nie jest w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom placówek, borykamy się z kryzysami finansowymi i takie projekty są związane z ogromnym zastrzykiem grantowym. To daje gwarancję bezpieczeństwa i stabilizacji - dodał P. Iwaniec, były dyrektor ZST "Mechanik".
W konferencji bierze udział 40 osób - to dyrektorzy szkół, kierownicy warsztatów w szkołach, ale też przedsiębiorcy z Jeleniej Góry i regionu - powiedział Piotr Wilk, p.o. dyrektora ZST "Mechanik", czyli placówki, która jest regionalnym liderem kształcenia dualnego. - Jesteśmy w trakcie odbywania 3 projektów Erasmusa, a niedawno podpisaliśmy umowę na współpracę z pewnymi firmami do 2027 roku - dodał P. Wilk.
U nas współpraca koncentrowała się na praktykach, stażach w różnych krajach - Grecji, Portugalii, Niemczech, czy Wielkiej Brytanii - Joanna Marczewska, dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. - W branży turystyczno-hotelarskiej uczniowie muszą poznawać Polskę, Europę i świat, dlatego staże są niezbędne - mówiła dyrektorka "Ekonoma", która liczy, że po letargu związanym z pandemią szkoły się przebudzą wznowią współpracę międzynarodową.
Współpraca ze szkołami jest bardzo ważna, wręcz niezbędna. Długo współpracujemy z Mechanikiem i mamy sukcesy na tym polu - uczniowie stają się naszymi pracownikami - powiedział Jacek Mędrak, członek zarządu Jelenia Plast sp. z o.o.

Organizatorami konferencji są: firma Uniser (koordynator projektów Erasmus Plus) oraz Zespół Szkół Technicznych "Mechanik".

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group