Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8917
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Miedzianka” w Miedziance

Wtorek, 16 sierpnia 2016, 7:32
Aktualizacja: 7:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: „Miedzianka” w Miedziance
Fot. Organizator
Bezprecedensowe wydarzenie odbędzie się 28.sierpnia (niedziela) o godz. 19.00 we wsi Miedzianka. Będzie to spektakl na podstawie reportażu Filipa Springera o małym górniczym miasteczku i jego siedemsetletniej historii od powstania do niemal całkowitego unicestwienia w latach 70–tych XX wieku.

W spektaklu, którego reżyserem jest Łukasz Fijał, wystąpią: Agata Grobel, Elżbieta Kosecka, Małgorzata Osiej – Gadzina, Robert Dudzik, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania. Adaptacja i dramaturgia jest autorstwa Tomasza Cymermana, a scenografię przygotował Marek Brodowski.

- Chcemy przenieść się z przedstawieniem do Miedzianki i pokazać je na rynku, który teraz jest wielką łąką otoczoną nie kamienicami, jak to było jeszcze w latach 50-tych, a lasem – zapowiadają organizatorzy.

- Będzie to spektakl dla mieszkańców kilku domów, których jakimś cudem nie zrównano z ziemią, a także dla mieszkańców pobliskich Janowic Wielkich i jeleniogórzan, których wielu było kiedyś mieszkańcami Miedzianki. Będzie to próba skonfrontowania języka sztuki z rzeczywistością. Będzie także wielkim prezentem i pełną emocji inscenizacją dla ludzi, którzy zostali pozbawieni swojego miejsca na ziemi – dodają organizatorzy.

„Miedzianka. W Miedziance” to wydarzenie zorganizowane przez Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze po raz drugi. W ubiegłym roku plenerowa prezentacja spektaklu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że całe przedsięwzięcie postanowiono zorganizować powtórnie.

Sprzedaż i rezerwacja biletów w kasie teatru od 16 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group