Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7036
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto zakwita tysiącami kwiatów

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 7:41
Aktualizacja: Środa, 12 kwietnia 2017, 7:35
Autor: Z–R/MPGK
Jelenia Góra: Miasto zakwita tysiącami kwiatów
Fot. Użyczone/MPGK
Jeleniogórska zieleń budzi się z zimowego letargu. Codziennie czuwa nad nią i pielęgnuje ją 35 pracowników MPGK. Od końca marca sprzątają skwery i parki, a także sadzą bratki. Większość z kwiatów już kwitnie, za dwa tygodnie w całym mieście będzie ich niemal 14 tys.

Najwięcej, bo ponad półtora tysiąca, posadzono na Podwalu, nieco mniej przy ul. Bankowej, przy Pl. Niepodległości oraz przy fontannie u zbiegu ul. Wolności i Al. Wojska Polskiego. Kwiaty mają kolory: żółty, fioletowy, granatowo - żółty i niebieski. Po 15 maja zastąpią je aksamitki, starce i begonie. Również ich będzie około 14 tys.

U zbiegu ul. Kochanowskiego, 1 Maja i Al. Wojska Polskiego zaczynają kwitnąć czerwone tulipany. W całej Jeleniej Górze rośnie ich aż 30 tys. W drugiej połowie maja stanie 25 wież kwiatowych. W większości, jak co roku, rosnąć w nich będą pelargonie, ale pojawią się także inne kwiaty. Będzie także cieszyć wzrok i pachnieć, rosnąca przy Placu Wyszyńskiego, lawenda

- Od marca porządkujemy także parki - mówi Piotr Hamowski, kierownik działu zieleni MPGK. - W Parku Zdrojowym wywoziliśmy liście, robiliśmy tez nowe nasadzenia. Już teraz kwitną tam między innymi piękne żonkile. W Parku Norweskim przycinaliśmy, nawoziliśmy i zasilaliśmy róże. Przy ul. Bankowej, na Pl. Niepodległości czy przy zbiegu ul. Wolności z Al. Wojska Polskiego cieszą wzrok formowane z pietyzmem przez Zbigniewa Kołodzieja z MPGK - bonsai.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group