Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5836
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto wyciągnie „kolejną broń” do walki z drogowymi piratami?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 listopada 2012, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2012, 7:35
Autor: Angela
Obecnie rozważane jest zamontowanie drugiego urządzenia w Jeleniej Górze, służącego do rejestrowania i karania kierowców przejeżdżających przez skrzyżowania na czerwonym świetle. Pierwsza z takich kamer na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Sobieskiego, funkcjonująca od maja br., „złapała” już ponad osiem tysięcy piratów. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 300 zł oraz 6 punktów karnych. Do budżetu miasta z tego tytułu wpłynie około 2,5 mln zł.

Na razie jeleniogórska straż miejska, która obsługuje istniejący rejestrator, zrobiła wstępne rozeznanie cenowe wśród firm, które montują takie urządzenia i przekazała kosztorysy do urzędu miasta.
- Ceny są różne, w zależności od wielkości skrzyżowania i ilości rejestrowanych pasów jezdni – mówi Jerzy Górniak, Komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Przy większym skrzyżowaniu trzeba się liczyć z kosztem około 400 - 500 tys. zł. Dlatego to prezydent, a następnie radni muszą podjąć decyzję, czy w budżecie znajdą się takie pieniądze. W przypadku pozytywnej decyzji, zgodę na zamontowanie takiego urządzenia musi wydać Państwowa Inspekcja Transportu Drogowego, następnie miasto musi ogłosić przetarg i dopiero można zakupić i zamontować taką kamerę – wyjaśnia szef SM.

Gdzie taka kamera mogłaby się pojawić? Tego oficjalnie jeszcze nie wiadomo. – Na większości skrzyżowań miejski zarząd dróg i mostów ma kamery mierzące natężenie ruchu i to on na podstawie tych danych wyznaczyłby skrzyżowanie, na którym takie urządzenie powinno się znaleźć – mówi komendant Jerzy Górniak.
Póki co jednak dyrekcja zarządu dróg na ten temat nie chce się wypowiadać. Kierowcy wskazują natomiast skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej.

- Jeździ nim ogromna liczba samochodów, przez co kierowcy stoją w dużych korkach i kiedy zmieniają się światła na zielone, bardzo często próbują przejechać na siłę, nawet kiedy już zapala się czerwone – mówi pan Tadeusz z Zabobrza, taksówkarz. – Nieraz musiałem takich przepuszczać, mimo że sam miałem zielone światło. Inaczej wjechałby prosto na czołówkę, a są i tacy bezczelni, że jeszcze potrafią się wygrażać, kiedy się na nich zatrąbi – dodaje.

Komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze podkreśla, że kamera rejestrująca piratów drogowych przynosi nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim wpaja kierowcom nawyki prawidłowej jazdy.
- Kiedy w połowie maja br. zamontowana została pierwsza z kamer, odnotowywaliśmy dziennie około 70 kierowców, przejeżdżających na czerwonych światłach, teraz jest ich około 20 – mówi szef straży miejskiej. – Ludzie uczą się na swoich błędach i przestrogach przekazywanych przez innych i to owocuje. Dzięki temu wielu zmotoryzowanych woli chwilę poczekać, niż zapłacić 300 złotych i dostać sześć punktów karnych. Wiedzą bowiem, że czterokrotne takie przejechanie na „czerwonym” może kosztować nie tylko sporo pieniędzy, ale i skutkować utratą prawa jazdy – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (110) Dodaj komentarz

~szofer 30-11-2012 8:54
Straż miejska jest od pilnowania porządku w mieście a co robi Inspekcja Ruchu Drogowego . W tym porypanym państwie panuje chaos ,
~ 30-11-2012 9:08
Witam wszystkich... Najbardziej podoba mi się zdanie z kosztem takiej inwestycji "Przy większym skrzyżowaniu trzeba się liczyć z kosztem około 400 - 500 tys. zł. Dlatego to prezydent, a następnie radni muszą podjąć decyzję, czy w budżecie znajdą się takie pieniądze." złapała” już ponad osiem tysięcy piratów. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 300 zł oraz 6 punktów karnych. Do budżetu miasta z tego tytułu wpłynie około 2,5 mln zł.
~takiur 30-11-2012 9:18
moje marzenie jest proste chcem jezdzic tuskobusem po calej polsce
~Ktoś tam 30-11-2012 9:21
Postawcie kamere koło Tesco na skrzyżowaniu. Tam jest duży ruch ale nic nie zarobicie. Za to kamera będzie stała pewnie w miejscu bez sensu ale za to dochodowym dla Miasta. A tak apropo SM. To co Oni nam daja? Od czego w sumie jest ta instytucja? Ktoś powie: No sa od blokad, fotoradarów i...... I wlasnie od czego jeszcze? Pomogli komuś w życiu pomogli?
~sekundniki 30-11-2012 9:27
SEKUNDNIKI NA CAŁEJ JANA PAWŁA II !!!!!!!!!!! ZMNIEJSZY SIĘ TYM KORKI I USPRAWNI RUCH. Sekundniki to już standard!! Te pieniądze zarobione powinni przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach, więcej lamp ostrzegawczych "mrugających", które by zapewne wpłyneły na poprawę bezpieczeństwa. Na zachodzie montuje się aktywne oświetlenie wbudowane w jezdnie. Przy takiej aurze jak jest obecnie dużo ciężej dostrzec pieszego przy pasach. Z drugiej strony piesi powinni mieć więcej mózgu a nie być tylko biernymi ludzikami i używać odblaskowych akcesoriów ubrania. Tak jak samochód, motor czy rower ma obowiązek posiadania oświetlenia tak człowiek powinien mieć nakaz po zmroku posiadania elementów odblaskowych w swojej garderobie. szczególnie tych chodzących po nieoświetlonych miejscach
~Kibol2 30-11-2012 9:33
Ale sobie wybrałem radnych. Przepraszam wszystkich. Napppewwno bede na nich głosowałPO.
~@udupią 30-11-2012 9:33
Szkoda czasu, oni zawsze wygrają, mają nieograniczone środki z naszych podatków i potężną organizację. Trzeba powoli, twardo (mimo ofiar) przygotowywać akcję pod tytułem "rozpier.ule wszystkie ule".
~n/n 30-11-2012 9:37
komentaże jak zwykle biją w tych, którzy w tej kwesti mają najmniej do powiedzenia, jeśli SM bardzo komuś przeszkadza, jest bezużyteczna to trzeba zmobilizować wybranych pzrez siebie radnych, zebrać wystarczająca ilość głosów i doprowadzić do rozwiązania tej formacji w Jeleniej Gorze. Tylko jak widać większość pieniaczy ma jaja tylko przy klawiaturze.......
~ 30-11-2012 9:42
moja propozycja jest zwiekszyc ilosc policji drogowki.Ludzie dostana prace i beda bardziej mobilne patrole, nie tylko na swiatlach, ale i ulicach i drogach. Radary z foto na swiatlach, to sposob na pieniadze dla miasta, skoro wladza zamiast ogranizacji stanowisk pracy dla ludzi bawi sie w wyludzanie pieniedzy na skroty i tylko tak potrafi latac budzet, to swiadczy o jej nierobstwie i nieudolnosci.Jestem za dyscyplina na drogach i za karaniem niepokornych kierowcow, ale te fotoradary pracuja jako bankomaty dla wladz i nie daja rozwiazania problemu jakim jest bezrobocie.Az nasowa sie by nazwac system zlodziejskim,gdyz jest to droga skrotow i dalszej bezradnosci wladz na problem zdobywania pieniedzy od pracodawcow i instytucji ktorych jest duzo za malo w miescie.
~ 30-11-2012 9:46
Prawda jest taka,że przy zakładaniu tych kamer i fotoradarów,kryterium bezpieczeństwa jest stawiane na samym końcu.Liczy się tylko osiągnięcie jak największego zysku.
~Ktoś tam 30-11-2012 9:48
Do ~n/n To prosze podaj 3 powody dla czego powinna istnieć SM. I 3 przykłady ich dobrego zachowania na rzecz naszego społeczeństwa. Wyraź sie i Ty.
~Ciekawy 30-11-2012 9:52
Zwietrzyli dobry biznes na krociowe zyski. Będą montowane kolejne pułapki i szykany czyli maszynki do robienia kasy. Z bezpieczeństwem to niewiele ma wspólnego. Niech tacy "mądrzy" strażnicy udokumentują o ile zmalała ilość wypadków i jak to ma się do bezpieczeństwa w miejscu zamontowania tych pułapek. Po prostu kolejny skok na kasę kierowców.
~Ktoś tam 30-11-2012 9:52
Do ~n/n To prosze podaj 3 powody dla czego powinna istnieć SM. I 3 przykłady ich dobrego zachowania na rzecz naszego społeczeństwa. Wyraź sie i Ty.
~ 30-11-2012 9:57
komu do cholery przeszkadzają kamery fotoradary chyba tylko piratom drogowym trzeba się nauczyć jeżdzic zgodnie z przepisami mondrale i przeszczegać prawo to wtedy nie będzie problemu z policją i strażą miejską
~Zniewolony 30-11-2012 9:58
Komendant Straży Miejskiej pierdzieli farmazony. Może niech przedstawi konkrety związane z bezpieczeństwem. Moze w znaczący sposób zmalała ilość tragicznych wypadków w miejscu zamontowania urządzenia?Nie sądzę. Bo oprócz nieuzasadnionych zysków dla miasta to żadnego racjonalnego wytłumaczenia niema.
~zewsii 30-11-2012 10:10
Akurat przyciśnięcie krtani piratom i bezmyślnym kierowcom nie jest - moim zdaniem - niczym nagannym. Tylko te głupie tłumaczenia! Trzeba powiedzieć wprost ; "Tak, chcemy walczyć z zagrożeniem na drogach i ulicach Jeleniej Dziury wszystkimi możliwymi metodami. Ta ma to do siebie, że dodatkowo przysparza Kasie miasta kilka groszy.!" Elimijowanie osób nie potrafiących uczestnixczyć w ruchu drogowym to przecież dla nas dobra informacja.
~play.pl 30-11-2012 10:11
Za winę,ze w tym kraju panuje chaos ponosimy MY obywatele tego kraju.Nam wszystkim podoba się porządek w innych krajach,gdzie wszyscy jeżdżą spokojnie i zgodnie z przepisami-nawet po zatłoczonych ulicach miast.Ale u nas panuje Texas.Chyba są to efekty nagłego przyrostu motoryzacji w naszym kraju.Nie byłyby potrzebne radary gdyby kierowcy jeżdzili zgodnie z przepisami.Ale nam łatwo zwalić winę na drogowców.I właśnie dlatego,że nasze drogi są w złym stanie powinniśmy jeżdżić ostrożnie.Ja również zapłaciłem kilka mandatów i do nikogo nie mam o to pretensji.Jestem za kontrolą i mam nadzieję,że to poprawi nasze bezpieczeństwo na drogach.Podobno parę dni temu na zakręcie przy ul.Obr.Pokoju rozpędzony uczeń Mechanika "zprzątnął" latarnię oświetleniową.Była policja .Gdzie są te zdjęcia?
~mim 30-11-2012 10:13
"Cena" - takie okreslenie w stosunku do mandatu - troche dziwne.Lepiej - wysokość mandatu,prawda?
~Anonim2 30-11-2012 10:14
Kara powinna być dla tych którzy celowo wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle, co jest przestępstwem popełnionym z premedytacją, ale nie dla tych którzy rozpędem wjechali na "krótkim" pomarańczowym! Co do "zarobku" dla miasta, to będzie on odwrotnie proporcjonalny do ilości fotoradarów, kierowcy zaczną jeździć przepisowo ( i to jedyny plus tej akcji) i "wyschnie" źródełku łatwych pieniędzy!
~RYNIU 30-11-2012 10:16
Na skrzyżowaniu przy byłym ANILUXSIE jest kamera która rejestruje wjazd na żółtym świetle ,ale według prawa powinien być założony urządzenie które odlicza czas światła zielonego lub czerwonego, ponieważ jadąc nie wiesz kiedy zapali się żółte światło-także niech p.komendant STRAŻY MIEJSKIEJ ZAPOZNA SIĘ Z PRZEPISAMI PRAWNYMI.
~kierowca2 30-11-2012 10:18
Jestem za, na każdym skrzyżowaniu kamery i za dwa miesiące rutynowe kontrole drogówki wyłapujące tych co jeżdżą bez prawa jazdy (myślę że 2 miesiące wystarczą na wyeliminowanie piratów). A swoją drogą znamienne jest że w miastach przygranicznych (Zgorzelec, Bogatynia) piesi mają zupełnie inne prawa niż w Jeleniej Górze. Widać więcej cywilizowanych kierowców na ulicach i wszyscy się uczą.
~Czytacz 30-11-2012 10:23
Przestańcie. Miasto nie zlikwiduje SM bo to ich krowa dojna. SM zarabia dla miasta grube siano. A te kamery i tekst o bezpieczeństwie to SCIEMA. Liczy sie zysk. Nawet 20 fotek po 300zł to daje 6000zł DZIENNIE. To może za te pieniążki miasto zrobi cos dla obywateli? Pytanie tylko co ..... I odp: NIC NIE ZROBI
~łubudubutoja 30-11-2012 10:24
Kto mi odpowie na pytanie ,Jakimi kryteriami kierują się w UM przyjmując do strażym. Od dluższego czasu przygłądamsię twarzom ,same jakieś smutne ,zgryźliwe, typki. Jakieś nie wyżyte ludki ciągle demonstrują swąsile .
~pomocy 30-11-2012 10:24
Do budzetu miasta wplynie 2,5 mln zl,a dzieki komu,czy ktos sie zastanowil,nie piratujmy to kasa miasta bedzie ubozsza PROSTE
~zewsii 30-11-2012 10:26
10:16 | ~RYNIU | Jak to nie wiesz kiedy zapali się "żólte"? Dojeżdżasz do skrzyżowania i widzisz! Wyhamowanie z prędkości 50kmh to kilka metrów i zatrzymujesz się przed sygnalizatorem. Na sygnale "żółtym" nie wolno wjeżdżać na skrzyżowanie. Chyba, że zap.eprzsz 90kmh i droga hamowania będzie za długa na zatrzymanie się przed sygnalizatorem. Ale wtedy zapłacić powinieneś za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. "Ostre" hamowanie może być niebezpieczne, ale pamiętaj, że na ogół to ten, który wjechał Ci w kufer ponosi odpowiedzialność za kolizję.
~**chipo 30-11-2012 10:57
Ostatnio zauważyłem, że na obwodnicy na wysokości "krzyża" pojawiło się nowe autko, nieoznakowana srebrna terenówka, o ile mnie wzrok nie mylił to z bezprzewodowym pomiarem prędkości. Auto ze śmieszną anteną w kształcie litery T na dachu, stało sobie całkiem z boku, niewidoczne praktycznie dla kierowców, a samotny (chyba) policjant stojąc na pasie rozdzielającym kierunki jazdy strzelał sobie do niegrzecznych kierowców, w obu kierunkach... ciekawe, która to z instytucji zaopatrzyła się w taki sprzęt i czy urządzenie, którym mierzono do kierowców nie było przypadkiem ręcznym bezprzewodowym fotoradarem... bo nie zauważyłem by ów człowiek zatrzymywał tam kogokolwiek. Raczej nie chce mi się wierzyć nie chce by ktoś mierzył tam natężenie ruchu. Jak coś więcej wiecie - piszcie :)
~JA 30-11-2012 11:07
Dużo lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie i podkreślam tańszym odliczania czasu do czerwonego i zielonego światła na skrzyżowaniu. Tak jak jest to we Wrocławiu. Kierowca z daleka widzi że nie zdąży przejechać przed czerwonym światłem! W Jeleniej widać chodzi o to żeby nabijać kabzę!!!!!!! Banda złodziejaszków. No już niedługo wybory i na pewno to wszystko się zmieni zawiła!!!!
~Mamona 30-11-2012 11:16
Od momentu zainstalowania fotoradaru, zmieniono dlugosc trwania pomaranczowego sygnalu, na okolo 0,4s. Jesli osobie jadacej przepisowo, sygnal pomaranczowy zapalil sie 10 metrow przed skrzyzowaniem, to niestety po wjechaniu na skrzyzowanie "lapala sie" na sygnal czerwony i pstrykalo fotke. Postepowanie calkowicie niezgodne z duchem prawa. Spadek liczby kierowcow lapanych na fotoradarze nie wiaze sie z "uczeniem sie na wlasnych bledach", tylko z ponownym, poprawnym ustawieniem sygnalizacji, co Pan Straznik Miejski oczywiscie przemilczal. Wszystkim naciagnietym w ten sposob radze nie przyjmowac mandatu, tylko pociagnac sprawe przed sad.
~ 30-11-2012 11:26
Jak się zatrzymałam na żółtym świetle to tylko pisk opon usłyszałam z tyłu samochodu, gościu o mało nie rozwalił mi samochodu, jeszcze wymachiwał łapami, że to moja wina
~zewsii 30-11-2012 11:35
... może nie byłoby tylu emocji, gdyby zamiast aparatu fotograficznego zamontowali tam sprzężony karabin maszynowy? Bo jak widzę wszystkch - prawie - boli kara finansowa, a nie wymuszanie bezpieczeństwa na ulicach?
~Jeloneczka* 30-11-2012 12:02
Strasz Miejska, jak sama nazwa wskazuje służy do straszenia miasta ;) Tak więc nie ma nawet jednego powodu, żeby była! Co najwyżej miasto powinno zafundować służby porządkowe, a resztą powinni zająć się specjaliści wykształceni... czyli Policja. To takie proste, że aż niemożliwe do zrealizowania w naszym piekiełku ;> PS - to co napisałam NIE JEST mową nienawiści, proszę więc inne SŁUŻBY aby nie wszczynały wobec mnie żadnej inwigilacji... ;P
~- 30-11-2012 12:17
KTO JEST NIEZADOWOLONY Z ŁUPIENIA PRZEZ WŁADZE WŁASNYCH OBYWATELI NIECH TYLKO PRZEPISOWO .NA POCZĄTKU BĘDZIE TRUDNO ,ALE JAKI EFEKT -zbankrutują,
~Paterek 30-11-2012 12:21
A może tak proponuję akcję obywatelską pod nazwą"Nie płacę-jeżdżę na zielonym"? Tak na prawdę to takie kamerki powinny stać na każdym skrzyżowaniu. Przecież jazda na czerwonym to potencjalne zabójstwo. A jeśli spadło do 20-stu dziennie to chyba działa? Gdyby wzrosło do powiedzmy 130 dziennie to faktycznie byłoby coś nie tak.
~prezesx 30-11-2012 12:22
w urzedach sobie kamery pomontujcie,wejscie-wyjscie z pracy skontroluja,jakos pracy,oj posypia sie mandaty
~do ~zewsii 30-11-2012 12:47
Drogi komentujący, nie chodzi o karę finansową, czy bezczelne wjazdy na czerwonym bo to jest naganne, ale o sam fakt braku np. odliczania czasu do zmiany syngalizacji. Nie zdarzyło Ci się, że już będąc pod samym sygnalizatorem tylko kątem oka dostrzegłeś pomarańczowe światło ? Fakt z 50km/h zatrzymać się można szybko ale... Dochodzi do tego czas reakcji, warunki na drodze i nawet to czy ktoś nie wisi Ci na "tyłku". Ok, powiesz... że ten z tyłu odpowiada za to, że Ci wjedzie w tył auta ale czy miałeś kiedyś taką przyjemność ? Jak wyjdziesz bez urazu to masz szczęście, a najczęściej to kończy się bólami kręgosłupa i rehabilitacją i nic Ci super nowe systemy w aucie nie pomogą. Powiem Ci jeszcze jedno, jak wozisz dziecko w foteliku to też zapewne starasz się unikać awaryjnego hamowania.
~szyper 30-11-2012 12:50
przy aniluksie zulte swjeci sie 2 sek to jest jawne wyludzenie zyje wtym kraju bo musze zlikwidowac straz mjejską
~Pokemon 30-11-2012 13:49
Nie chodzi o bezpieczeństwo na drogach, ale zwiększenie wpływów do budżetu miasta z mandatów. Dług rośnie ktoś musi go spłacać to dlaczego nie kierowcy ? W imię bezpieczeństwa niedługo wszyscy damy sobie w d... pupę wepchnąć czipy i kamery. ;)
~ 30-11-2012 13:57
Zawiła i jego banda to taki współczesny Janosik czyli zabiera biednym i daje Sobie i bandzie trochę też da.....
~zewsii 30-11-2012 14:13
Nie ma TO - Tamto~! Wobec nieposkromionego apetytu władzy na nasze pieniądze wyciągane nam z kieszeni w sposób urągający prawu i poczuciu sprawiedliwości - proponuję - niezbyt oryginalnie - przystąpić do akcji nieposłuszeństwa publicznego wobec tej władzy. Żeby ani jedna złotówka podstępem wyciągana z naszych portfeli nie zasiliła dobrego samopoczucia Complexa i jego kumpli! Zróbmy im "numer! Od poniedziałku jeździmy po mieście 50kmh, uśmiechamy się do pieszych udzielając im pierwszeństwa, opłacamy OC i mamy aktualne przeglądy, trójkąty ostrzegawcze, gaśnice i inne duperele. Nietrzeźwym kolegom i znajomym nie pozwalamy siadać za kierownicę. Mężom i żonom - też! Nie rzucamy mięsem na widok "eLki" i pozwalamy innym włączyć się do ruchu. Zobaczycie! Complexa i tych ze SM szlag jasny trafi!
~ddd 30-11-2012 14:14
Szkołę na Okrzei zao...li a progi zostały. Bezpieczne działania
~WX 30-11-2012 14:15
Panie Zawiła, jak będzie pan zamawiał kolejne fotopułapki, to niech pan nie zapomni zamówić sekundników. Wtedy będzie pan mógł odróżnić zwykłych porządnych kierowców od piratów. Pewnie tak nie będzie, bo prościej jest złupić ludzi z kasy i udawać , że się pracuje. Wstydzę się takich władz, na pewno na Was zagłosuje w kolejnych wyborach. Tam gdzie kończy się logika zaczyna się Z.........ła.
~aaa 30-11-2012 15:02
za pół melona monitoring ja wam kamerke za 10 000 tysiaków kupie i zamątuje na krzyżówkach i w biurach wszystkich urzędasów za oglądalność leni i piratów
~Paterek 30-11-2012 15:31
Niewinni nie róbcie jaj. 1. Jazda na czerwonym świetle, jest potencjalnym zabójstwem. 2. Kamerki są super. jestem za. 3. Liczniki są dobre ale przy ruszaniu, przy hamowaniu z daleka cyfry są niewidoczne wtedy działa światło. 4. Takie kamerki powinny być na każdym skrzyżowaniu w każdym mieście Pozdrawiam niewinnych i wszystkich jeżdżących na pomarańczowo- czerwonym, zapraszam ich do sponsoringu budżetu miasta.
~xxx 30-11-2012 15:41
haha te kamery to masakra jadąc z prędkością 50 km i zapala mi się pomarańczowe przy czym od światła znajduje się 10-15 metrów zahamuje gwałtownie stworze spore zagrożenie w ruchu i jeżeli spowoduje wypadek dostane mandat tak samo za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze no i dodają reakcje kierowcy to jest jakiś tam czas.
~Robson 30-11-2012 15:51
Siemka ludziska ,to wszystko to pryszcz w tym kraju tylko SM się liczy,cały czas mowa o kierowcach ,a co z pieszymi którzy wchodzą na czerwonym,moja propozycja jest prosta jest to uczestnik ruchu,wiec im też niech robią fotki i dostają mandaty bo jak jest potracenie na pasach to oczywiście wina kierowcy,a czasami to G......O prawda.ale jaja no nie,pozdrawiam.
~s. 30-11-2012 15:55
Osiem tysięcy mandatów - rozumiem, w mieście jest anarchia na drogach. Tylko ile mandatów umorzono ? Drugie tyle czy więcej ?
~Mieszkaniec 30-11-2012 15:57
Na kanwie walki z piratami zainstaluje się kolejne już urządzenie do walki z piratami drogowymi. Hasełko nośne, ale genezą tego jest zebranie od kierowców jak najwięcej kasy. Co oznacza że dojazd do skrzyżowania będzie bezpieczny ale już za .... można sobie wyobrazić. Perfidia tego pomysłu jest ogromna bo w sumie nie chodzi o walkę tylko o zbicie na tym kasy. Myślę że doczekam się darmowych autostrad i kamer ustawionych na prędkościach 90 - 110 km a nie 40 - 50 km/h. Wstyd !!!!!!!!!!!
~WX 30-11-2012 16:02
No właśnie może Jelonka napisała by o tych co wygrali sprawy w Sądzie i dlaczego. Obnażyło by to i pokazało w jaki sposób robione są te zdjęcia.
~ 30-11-2012 16:20
Jestem za rozwiązaniem Straży Miejskiej
~Ktos tam 30-11-2012 16:25
Popieram przedmówcę.
~^^ 30-11-2012 16:36
Jak dla mnie to na każdym skrzyżowaniu niech zamontują kamery i łapią za przejazd na czerwonym świetle tylko niech nie zapomną od razu zamontować czasomierzy bo dopiero wtedy możemy mówić o jakimkolwiek bezpieczeństwie.
~jaroo 30-11-2012 16:47
Jestem za zdjęciami na skrzyżowaniach, ale też jestem za tym aby mandaty wpływały do Urzędu Wojewódzkiego tak jak mandaty od Policji. Ciekawe czy wtedy by im zależało na bezpieczeństwie w ruchu hehehe.........
~ 30-11-2012 16:57
POgonić straż M POwołać ORMO niech czuwa............
~ 30-11-2012 17:21
za 400 tyś można by założyć ze dwadzieścia kompletów liczników na światła i byłby spokój no aleeeeeee liczniki nie zarabiają dla tych złodzieji a kamery owszem.
~ 30-11-2012 17:21
popiera rozwiązać S.M a na tych światłach to na pewno nie poprawilo bezpieczeństwa tylko jest to maszynka do zarabiania siana dla miasta niech sobie obetną diety a nie zarabiaja na kierowcach skandal czas zmienić władze w miescie gdzie jast sekundnik CZAS NA ZMIANY WSTYD ZEBY SIE CHWALIC ILE JUŻ MA WPLYNĄC SIANA DO MIASTA A MOZE PRZEKAZAC TE PIENIADZE NA DOMY DZIECKA A NIE DO MIASTA
~ 30-11-2012 17:26
za 400 tyś można by założyć ze dwadzieścia kompletów liczników na światła i byłby spokój no aleeeeeee liczniki nie zarabiają dla tych złodzieji a kamery owszem.
~...piotr 30-11-2012 17:57
Na samym początku jak zamontowano kamery żółte światło świeciło się tam niecałą sekundę ludzie nagłaśniajcie sprawę kiedyś rozmawiałem z taksówkarzem że ktoś nagrał w maju zmianę świateł na tym skrzyżowaniu i na innych w Jeleniej Górze na Sobieskiego czerwone wskakiwało po niecałej sekundzie na innych spokojnie można było doliczyć do trzech teraz sygnalizacja działa tam poprawnie ale najwięcej ludzi dostaje mandaty z tamtego okresu wtedy jadąc nawet 40 na godzinę kamera łapała 5 metrów przed skrzyżowaniem gdzie nie ma mowy o wyhamowaniu dlaczego nie zamontują zwykłych stoperów nawet obok kamer wtedy będzie sprawiedliwie bo wykroczenie będzie ewidentne a tak jest to zwykłe polowanie
~emeryt 30-11-2012 18:37
Obecne władze nie mają żadnego pomysłu na rozwój miasta i zdobycie niezbędnych funduszy. Przecież wystarczy popatrzeć- Jelenia Góra umiera, aż wstyd, że kiedyś było to miasto wojewódzkie. Wystarczy wieczorem przez nią przejechać. Nie trzeba długo myśleć wystarczy radarek i kaska leci, nie trzeba myśleć. Więcej oczekiwałem od władz. Polska to chory kraj fotoradarów im biedniejsza gmina to radarów więcej. Sama straż wiejska jest od porządków, to było istotą jej powstania. Sami strażnicy osoby nie kulturalne, zadufane w sobie. Tryb przyjęć wspiera zjawisko nepotyzmu. Pozdrawiam włodarzy upadającej Jeleniej Góry.
~ 30-11-2012 18:42
Popieram przedmówców!!! Tylko sekundniki rozwiążą problem bezpieczeństwa.Większość ukaranych kierowców wybrała mniejsze zło i za to zapłacili.Gdy by widzieli ile czasu będzie się paliło zielone światło na pewno ich reakcja była by prawidłowa.A ten co wtedy przejedzie na czerwonym to faktycznie PIRAT DROGOWY.Panie Prezydencie czy aby na pewno chodzi o bezpieczeństwo obywateli naszego miasta??? Jeżeli tak to koszt sekundników chyba się opłaci.
~Marcin1984 30-11-2012 18:59
"Marcin - prezio od książek" - jak to już ktoś nazwał naszego prezydenta miasta (bardzo mi się podoba ten tytuł :) ) idzie za innymi miastami w Polsce, aby zasilać budżet miasta. Pomysł dobry - ale tylko na wpływy do budżetu, a na pewno nie poprawę bezpieczeństwa. Sekundniki powinny być na każdym skrzyżowaniu ze światłami.
~romi 30-11-2012 19:15
To nie jest broń to wyrywanie kasy ! Mam pytanie ile czasu ma się świecić światło żółte czy tam jakieś pomarańczowe ? Na tych światłach przy Sobieskiego jakoś dziwnie krótko ale to pewnie tylko przypadkowo no wiecie tak nieumyślnie . Durny z nas naród bo się na to zgadza , że mamy coraz więcej służb para policyjnych na które musimy zarabiać . Zwiększyć ilość policjantów likwidując te wszystkie straże miejskie inspekcje itp . Policjant przy drodze zamiast kamerki i jest efekt o wiele pewniejszy niż fotka po tygodniu !!!
~ 30-11-2012 19:16
panstwo bardziej policyjne niz za czasow SP Prezydenta Kaczynskiego, straszono Polakow ze to wlasnie SP Lech Kaczynski zrobi z Polski kraj policyjny i co - teraz,PAnie Premierze TUSK? - budzet ma specjalną rubryke w dochodach - mandaty , a Polacy maja byc karani za wszystko, nawet za nieswiezy oddech
~Kryniu 30-11-2012 19:18
400-500 TYS. ZŁ????????????????? ILE DODATKOWYCH PATROLI POLICJI MOŻE ZA TAKIE PIENIĄDZE WYJECHAĆ NA ULICE CAŁEGO MIASTA? WIDZĄC RADIOWÓZ WSZYSCY ZWALNIAJĄ I ZACZYNAJĄ JECHAĆ ZGODNIE Z PRZEPISAMI. A TAKA KAMERA TYLKO W JEDNYM MIEJSCU DZIAŁA. POZA JEJ ZASIĘGIEM DZIEJĄ SIĘ CUDA. ZLIKWIDOWAĆ DARMOZJADÓW ZE STRAŻY MIEJSKIEJ I WYPUŚCIĆ NA DROGI POLICJĘ!!!!!!!!
~Kryniu 30-11-2012 19:28
400-500 TYS. ZŁ????????????????? ILE DODATKOWYCH PATROLI POLICJI MOŻE ZA TAKIE PIENIĄDZE WYJECHAĆ NA ULICE CAŁEGO MIASTA? WIDZĄC RADIOWÓZ WSZYSCY ZWALNIAJĄ I ZACZYNAJĄ JECHAĆ ZGODNIE Z PRZEPISAMI. A TAKA KAMERA TYLKO W JEDNYM MIEJSCU DZIAŁA. POZA JEJ ZASIĘGIEM DZIEJĄ SIĘ CUDA. ZLIKWIDOWAĆ DARMOZJADÓW ZE STRAŻY MIEJSKIEJ I WYPUŚCIĆ NA DROGI POLICJĘ!!!!!!!!
~gość II 30-11-2012 19:34
Przecież tu nie o poprawę bezpieczeństwa chodzi tylko o to by więcej społeczeństwo złupić, by koledzy z PO i SLD mieli na pensje.
~forko 30-11-2012 19:36
Żądam licznika na tych swiatłach bo sie stresuje przejeżdżając na tych światłach. Do tego doda że te swiatła specjalnie sa tak ustawione ze krotko jest żółte swiatł i zaraz czerwone i sru zdjecie. Maszynka do ruypania kierowców a nie bezpieczenstwo. Dziwne ze na inych skrzyzowaniach żólte swieci dluzej. Złodzieje i tyle....
~Student 30-11-2012 20:03
Z jednej strony słusznie, żeby było bezpieczniej, ale karajcie też za nieprzepuszczanie pieszych, wymuszanie pierwszeństwa przez pieszych na ścieżkach rowerowych, przez samochody przed rowerzystami i za nie sprzątanie po psach. No i po sobie. I za chodzenie w legginsach (bez spodni = ekshibicjonizm) i za bycie k...nem też. A nie desperackie mandaty za dobre parkowanie, jednak poza miejscem ubzduranym sobie przez miasto, nie płacąc przy tym bezczelnych 3 zł za godzinę. I nie desperacko ściągając mandaty za 5 km/h za dużo czy za brak biletu MZK, bo MZK to syf i sami są sobie winni. Pozdrawiam. To miasto to porażka. Jesteście bandą głąbów. Ale to tak przy okazji tylko. Dziś za gwałt wsadzają na 2 lata, za 1 g marihuany na 15 lat. Żenada. Tusk to ...
~DERty 30-11-2012 20:06
W Z akopanem jest 8 strazników na 40 tys. mieszkanców plus 100 tys turystów,w Jeleniej jest 40 strazników plus wierchuszka,oto po co instslują bandytów.Prosze zainstalowac SEKUNDOMIERZE i ta banda nierobów zostanie zlikwidowana.Wożą dupy autami.Wnet podwyżka podatków i innych połat.To jest plastykowe towarzystwo.
~normalny 30-11-2012 20:09
Popieram! Więcej batów na drogowych piratów!
~sob 30-11-2012 20:12
a moze ktos wpadnie na genialny pomysl i zamiast instalowac nastepna kamere lapiaca piratów zainstaluje liczniki czasu kur... nawet w lubaniu takie cos maja o wrocławiu nie wspomnę to naprawde ułatwia zycie ale po co skoro można zainstalowac kolejną pier..... maszynke do zarabiania $$$$$$ no i jeszcze kolejnego strażaka miejskiego zatrudnia do obserwacji tego ustrojstwa
~masakra 30-11-2012 20:18
oni bede zakładac nastepne kamery a w sobieszowie jak tylko zacznie sie zima i bedzie zjazd turystów znowu zaczna sie wypadki i kolizje na wspaniałym kolizyjnym skrzyzowaniu na szklarska moze tam cos zrobicie oby tylko nie swiatła bo wtedy to bedzie masakra juz widze te korki przez caly sobieszów hahahha
~zewsii 30-11-2012 20:40
... bo Complex ogarnia tylko historię sztuki, albo religioznawstwo. Nie pamiętam które. Nie wymagajmy od człowieka zbyt wiele. To są skomplikowane i drogie rzeczy - jak mawia Ferdek. Normalnie, to pies macha ogonem. Tu wydaje się być na odwrót. Prezydentem miasta powinien być menadżer znający współczesne zasady zarządzania. Z politycznego nadania będziemy mieli zawsze mniejszych, lub większych nieudaczników. To cwaniacy ze spółek i ich córeczek będących na garnuszku Miasta - rządzą. Śmieci, komunikacja, "strasz" wiejska, Zarząd Dróg, itd. Faktycznie, żyjemy na wsi z wiecznie nieogarniającym, pijanym sołtysem
~ 30-11-2012 20:56
Ta dziwna terenowka z ANTENA podobna do krzyza to auto SM z monitoringiem. Widze je na Noskowskiego gdy funkcjonariusz SM lamiac przepisy uzywa tego gowna do celow prywatnych podjezdzajac do sojego domu z zakupami. Mam nawet zdjecia z kilku takich podjazdow. Ciekawe ze za to sami sobie nie daja mandatow? Co na to szef SM?
~pol 30-11-2012 20:57
Brawa dla miasta Piecowice, poradziło sobie z nieszczęsną strażą miejską na którą łożyli dość znaczną kwotę z rocznego budżetu. I jakoś nie wzrosła przestępczość jak twierdzili ci którym podziękowali i kierowcy zadowoleni. W kilku słowach bez straży miejskiej żyje się taniej i bez stresu.
~Robson 30-11-2012 21:07
To jest ciekawe jeśli chodzi o mandaty,wszystkie powinny wpływać do miasta,a mnie chwyciła inspekcja drogowa no i co,mam zapłacić oczywiście ale miało to miejsce w Jeleniej a kaska popłynie do Warszawy i co tu jest grane.
~ 30-11-2012 21:14
Wszyscy na SM psiczą i płaczą ,ludziska zróbmy coś aby ją zlikwidować i git,nara
~acab 30-11-2012 21:26
A ja mam takie pytanie, jak mam auto na zagranicznych tablicach, to czy jak taka "maszynka" zrobi mi super slodka fotke, to kto zaplaci ten mandat? Bo nie wydaje mi sie, zeby SM szukala wlasciciela auta np gdzies w Belgii:)) Tylko patrole policyjne moga poprawic bezpieczenstwo na drogach... i ludzki rozum (gdy jest uzywany)
~Kret 30-11-2012 22:10
Na Sobieskiego żółte pali się 1 sekundę a może nawet nie, więc jadąc nawet przepisowo 50 km/h nie jesteś w stanie zatrzymać auta przed sygnalizatorem. Przepisowo powinno się ono palić 3 sekundy - gdzie jest ITD - powinno interweniować w tej sprawie. Ale już w przeciwnym kierunku na Sobieskiego w str. Zgorzelca żółte pali się 3 sekundy- czemu? Bo tam nie ma kamer SM.Kamery instalujcie ile chcecie mnie nie złapiecie - nie dam WAM zarobić bo jeżdżę przepisowo.
~Matrix@123 30-11-2012 22:20
ALE JaJA zrobimy na tym skrzyżowaniu Rondo nie będzie światełek i nie bedzie łatwej kasiurki dla miasta nie będzie też w tym roku AQUA PArku bo AMERGOLD Siedzi w pudle a W Smolensku biegają renifery - cośik chyba pomichlałem ale mnie rozumiecie Mądry Naród PO wyborach daje POPIS pozdrawiam popisowców
~Emeryt z J.G 30-11-2012 22:24
Pod obłudnym i nieuzasadnionym hasłem zwiększenia bezpieczeństwa na ulicach miasta za ogromne pieniądze z naszych podatków nasi radni fundują nam ciągłe zwiększanie ilości instrumentów nieuczciwego wyciągani pieniędzy z kieszeni coraz bardziej ubożejących zmotoryzow- nych mieszkańców naszego grodu/ Sieć stałych masztów fotoradarów wyznaczanie w wielu absurdalnych punktach na ulicach miasta stref dla pomiarów ruchomymi, foto- kamery na skrzyżowaniach, coraz większa i coraz bogatsza w samochody formacja zwana strażą miejską nie poprawiają stanu bezpieczeństwa mieszkańców a tylko budżet do dyspozycji naszych samorządowców. A może pójdziemy za przykładem innych rodaków w wielu miastach i zorganizujemy referendum na temat całkowitej likwidacji straży miejskiej lub wymiany"troskliwej"RM
~marecki 30-11-2012 22:37
zamiast kamer sekundniki jak jest we Wrocku, super rozwiązanie, ale niestety nie dochodowe. Trzeba wydac kase ale korzyści dla miasta zerowe. A że bezpieczniej, nie o to chodzi tylko o zarobek dla miasta
~JJ 30-11-2012 22:39
Najbardziej nie podoba mi się słowo "PIRAT" to jest troszkę obraźliwe bo jak można nazwać człowieka, który jedzie prędkości 50 km/h i super aparat robi mu zdjęcie. Człowiek na tym skrzyżowaniu patrzy tylko na światła i nie zwraca uwagi co dzieje się dookoła np. na przechodniów.
~**chipo 30-11-2012 23:15
@ 20:56 | ~ | , a to mendy jedne, to i też monitorują obwodnicę? widać miejsce "wagi" jest kolejnym idelnym do kasowania mandatów, ustawiają się tam już wszyscy, its, policja i sm... powinni im tam wybudować jakąś wiatę by nie marźli tam na tym wygwizdowie, czuwając dla naszego tam bezpieczeństwa. po tej calej akcji z pomiarami prędkości w dziwnych miejscach, zdjęciami z ukrycia, dochodzę do wniosku, że nie mam zamiaru być baranem do strzyżenia z kasy. jeżdżę zgodnie z postawionymi znakami, choćby były najbardziej idiotyczne, ale złotówki nie wydam na tych darmozjadów. pocałujcie mnie więc w dupę strażnicy wiejscy i inny pomiocie czchający na moje ciężko zarobione pieniążki.
~Piano 30-11-2012 23:16
Nie rozumiem wielu z Was... Łamiecie przepisy to trzeba płacić. Od 21 lat mam prawko, zapłaciłem 3 mandaty(prędkość, pasy, spowodowanie kolizji drogowej)... od roku 2000 nie byłem nawet zatrzymany przez policję, może z 3 kontrole SG w tym czasie... Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci którzy przepisy mają w dupie a kierowcami są mizernymi.... drugi opad i wielu tych mistrzów kierownicy po rowach leży.
~kierowcaVW 30-11-2012 23:16
Śmiem twierdzić że ta kamera wręcz stwarza większe zagrożenie. Tak jak napisał to przedmówca - człowiek skupia śie na światłach żeby nie zapłacić mandatu i przestaje zwracać uwagę na wszystko dookoła. Jak dla mnie to skandal. Kroją nas na każdym kroku.
~ 30-11-2012 23:23
Jeżdze jedynie na zielonym, więc niczym się nie muszę martwić i jest OK. :-) Pozdrawiam.
~Piano 30-11-2012 23:25
Do ~kierowcaVW... nie dziwię się, że ludzie mają taką opinię o kierowcach VW... kto Ci dał prawko cepie? No przecież to co napisałeś dyskwalifikuje Cię jako kierowcę...
~kierowcaVW 30-11-2012 23:33
Akurat Ty drogi Piano nie jesteś osobnikiem który ma prawo oceniać mnie jako kierowcę. Nie mam zamiaru się z Tobą licytować ile lat mam już prawo jazdy i ile dostałem mandatów bo nie jest to absolutnie wyznacznik tego czy ktoś umie dobrze jeździć czy też nie umie. Gdybyś uważnie przeczytał to co ludzie napisali wyżej, być może zorientował byś się, że kierowcy mają pretensje o światło żółte. Na tym skrzyżowaniu zostało tak ustawione aby jak najwięcej osób złapać na czerwonym - krótki czas wyświetlania żółtego zwiększa ilość osób złapanych na kamerę bo przecież nie zatrzymasz się z 50kmh do 0 w ciągu 1 sekundy. Dlatego podtrzymuję tezę że kamera jest ustawiona żeby zbijać GRUBĄ kabzę na kierowcach i stwarza zagrożenie. Ekspercie od siedmiu boleści idź już spać ;-)
~kierowcaVW 30-11-2012 23:35
P.S. prawda jest taka że możemy sobie narzekać ile nam się rzewnie podoba - włodarze i tak zrobią jak chcą, a że dziura w budżecie duża i kamera szybko się zwróci, myślę że niedługo co drugie skrzyżowanie zostanie "okamerowane" ;-)
~do 23:23 1-12-2012 8:05
jeździsz tylko na zielonym żebyś się nie zdziwił że wszystko jest ok znajomy ma naukę jazdy i już 3 razy dostał fotkę z tego skrzyżowania ludzie dostają mandaty z kwietnia dopiero teraz więc nie bądź taki pewien że nie dostaniesz to urządzenie jest ustawione tak że nie daje żadnego marginesu błędu kierowcy do tego są tam straszne koleiny więc gwałtowne hamowanie nawet przy dozwolonej prędkości stwarza zagrożenie zresztą każdemu przysługuje prawo do pouczenia a nie od razu do karania niech będą te kamery ale tylko w połączeniu ze STOPERAMI w każdym innym przypadku to zwykłe polowanie na kierowców ludzie walczmy o te STOPERY bo pójdziemy z torbami dla kogoś kto zarabia 1500 zł 300 zł mandatu to jest tragedia przecież to co oni wyprawiają to jest już żenada
~do PIANO 1-12-2012 9:40
Dostałeś 3 mandaty w przeciągu 21 lat, za komuny nie było kamer tylko ORMO i to bez fotoradaru i suszarki. A teraz jak masz dostać mandat ? Jak jeździsz tylko w niedziele na cmentarz zapalić świeczkę ???
~x 1-12-2012 10:48
300x8000= 240 000 to ktoś w obliczeniach kwoty wpływu dodał sobie jedno zero
~**chipo 1-12-2012 11:18
@ 10:48 | ~x | - ej matematyku od siedmiu boleści... pięć zer powinno być, a nie cztery
~pero 1-12-2012 12:11
SM miała być słuzbą porządkową a stała się Policją Lokalną.Do bezpieczeństwa na drogach powołana jest Policja. Policji odbrano wiele uprawnień. U nas mandaty na drodze wysrawia Policja, SM, Straż Graniczna, Służba Celna,ITD. Toż to Komuna sie chowa. A jeszcze Żandarmieria Wojskowa. Pozdrawiam.
~zmiennik 1-12-2012 12:55
Proponuję przyjrzeć się skrzyżowaniu Kiepury - Al. Jana Pawła II (przy Kościele), codziennie przed 07:00 kierowcy skręcający w prawo omijają stojących do jazdy na wprost, wjeżdżając na przeciwny pas ruchu przez podwójną ciągłą i nie zatrzymując się na strzałce ! ! !
~**chipo 1-12-2012 14:09
@~zmiennik tam przy kościele jest kamera, gdyby ktokolwiek chciał zrobić z tym porządek, to by dawno zrobił, a że im widać się nie chce dupska ruszyć, to jest jak opisujesz.
~Kierowca 1-12-2012 16:13
Sekundniki założyć wtedy będzie wiadomo wcześniej kiedy nastąpi zmiana świateł.A tak parę metrów bez ostrzeżenia pomarańczowe( hamować czy nie?) i cyk fotka.
~Kret 1-12-2012 17:04
Na Sobieskiego wydłużyli żółte, dziś specjalnie stałem i patrzyłem, widocznie SM też czyta komentarze z jelonki, a może ktoś zainterweniował :) w końcu....aby uniknąc mandatu należy wcześniej w zatoczce autobusowej poczekać aż zapali się czerwone i wtedy podjechać pod sygnalizator- wtedy nigdy tam mandatu nie dostaniesz :) pozdrawiam i powodzenia dla kierowców
~ogii 1-12-2012 18:28
Dlaczego, nie poprawiają płynności ruchu i przepustowości ulic? no chyba że zrobienie zdjęcia upłynnia ruch bo \"pirat\" nie jest zatrzymywany. Oznakowanie dróg miejskich jest fatalne, ilość świateł przeogromna, doskonale funkcjonuje \"czerwona fala\'. Wyjściem powszechnie stosowanym są RONDA, których w mieście jest jak na lekarstwo. Na rondach niema światła żółtego, które ewidwntnie obniża przepustowość ruchu. Światła ewidentnie są odpowiedzialne za przyspieszone niszczenie nawierzchni, przed nimi tworzą się potężne koleiny jak przed stacją Shell.
~placzabaw 1-12-2012 18:33
a miasto nadal tonie w psich odchodach, sm woli pstrykać fotki kierowcom mówiąc o zagrożeniu, natomiast zagrożenia epidemiologicznego związanego z dużą ilością psich ekskrementów w miejscach publicznych niedostrzega.
~Paterek 1-12-2012 18:53
Durne komentarze. SM jest potrzebna-co widać na forum po komentarzach. A Piechowice to zasrane miasto. Teraz jest zima ale w lecie to parki i skwery są dla pijaków i obszczymurków. Ja jeżdżę na zielonym, codziennie przez to skrzyżowanie i fotki nie dostałem, sprawdziłem mój wóz na SM po nr rej. więc jestem pewny. A tak na poważnie, to nie wpierajcie, że nie można zatrzymać auta na tych światłach gdy się jedzie 50 km/h. Można, sprawdziłem. A tak dla przypomnienia to nie można wjeżdżać na pomarańczowym chyba że?
~Paterek 1-12-2012 18:55
Cd. Przypominam przepis prawny:§ 95. 1. SygnaΠy Êwietlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczajà: 1) sygnaΠ zielony — zezwolenie na wjazd za sygnalizator, 2) sygnaΠ ˝óΠty — zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba ˝e w chwili zapalenia tego sygnaΠu pojazd znajduje si´ tak blisko sygnalizatora, ˝e nie mo˝e byç zatrzymany przed nim bez gwaΠtownego hamowania; sygnaΠ ten oznacza jednoczeÊnie, ˝e za chwil´ zapali si´ sygnaΠ czerwony, 3) sygnaΠ czerwony — zakaz wjazdu za sygnalizator, 4) sygnaΠy czerwony i ˝óΠty, nadawane jednoczeÊnie — zakaz wjazdu za sygnalizator; sygnaΠy te oznaczajà tak˝e, ˝e za chwil´ zapali si´ sygnaΠ zielony.
~GośćJG 3-12-2012 6:47
~Paterek, owszem zatrzymasz się tylko i wyłącznie w czasie testu, który zapewne przeprowadziłeś. Pamiętaj do drogi hamowania czysto fizycznej w zależności od warunków (7m - 11m) dochodzi jeszcze coś takiego jak czas reakcji kierowcy... Na mokrej drodze zrobi się już 25m przy prędkości 50km/h. Nie mówię już o tym, że musisz mieć oczy naokoło głowy i stale kontrolować co się dzieje, żeby Ci np miła pani/pan nie wtargnęła na jezdnię bo się spieszy do autobusu :) . Co do przytoczonych przepisów sam widzisz, że jednak można przejechać na źółtym świetle wtedy kiedy możesz spowodować zagrożenie dla poruszających się za Tobą. Nikt nie nieguje tutaj tego, że przestrzegać powinno się przepisów ale tego jak to jest egzekwowane. Stopery ułatwiłyby życie kierowcom ale ukróciłyby wpływy do kasy :)
~KRET 3-12-2012 21:03
DO PATEREK-Zatrzymać się wcześniej i czekać na czerwone, 100% bez mandatu :) i po co zawracać sobie głowe i sprawdzać na SM czy moje auto czasem nie przejechało na czerwonym :) trzeba być sprytniejszym w tych czasach.
~ooo 4-12-2012 12:43
ja tez
~bbb 4-12-2012 12:47
jestem za likwidacja strazy miejskiej aa pieniadze strazy przeznaczyc na inny cel np na dzieci z domow dziecka
~DO PATERKA 6-12-2012 12:04
JESTEŚ JAK BARAN KTÓRY NIC NIE WIE CO MOŻE ZROBIĆ GWAŁTOWNE HAMOWANIE DLA JADĄCYCH Z TYŁU ,SZCZEGÓLNIE GDY WSZYSCY SĄ TAKIMI BEZMYŚLNYMI KIEROWCAMI JAK TY TY TY TY
~Pi 21-12-2012 21:40
Żeby poprawić bezpieczeństwo o przepustowość trzeba budować ronda. Wielkie "mandatobranie" nie poprawi finansów miasta. Pieniądze wyrwane w formie mandatów nie będą wydawane w innym miejscu i nie przysporzą dochodów i innych podatków. Rolą gospodarza miasta nie jest myślenie gdzie by tu jeszcze postawić fotoradaro-bankomat tylko jak rozwijać miasto. Znaleźć inwestorów którzy stworzą nowe miejsca pracy. p.s. Uprzejmie przepraszam za głosowanie na Pana Zawiłę - więcej tego błędu nie zrobię.
~manix 29-12-2012 19:57
Niech założą kamery na wszystkich skrzyżowaniach, pod warunkiem, że SM będzie zbierać psie gówienka (niebezpieczeństwo poślizgu).
~ll 5-07-2013 22:09
jest 50-----jade 40 i niedam sie zlapac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group