Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 9865
Zalogowanych: 102
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto pomoże w wymianie "kopciuchów"

Środa, 23 kwietnia 2025, 8:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Miasto pomoże w wymianie "kopciuchów"
Fot. WAC
W ratuszu doszło do podpisania przez prezydenta Jerzego Łużniaka oraz prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pawła Łapacza. porozumienia o przystąpieniu Miasta Jeleniej Góry do kolejnej edycji programu proekologicznego "Czyste powietrze".

W obecnej edycji program „Czyste Powietrze” przeszedł kolejną aktualizację, która ma na celu jeszcze skuteczniejsze wsparcie właścicieli domów jednorodzinnych w wymianie źródeł ciepła i poprawie efektywności energetycznej budynków. Jedną z kluczowych zmian jest wprowadzenie operatorów programu – podmiotów odpowiedzialnych za bezpośrednie wsparcie beneficjentów, zwłaszcza tych o najniższych dochodach. Dla mieszkańców miasta Jelenia Góra funkcję tą będzie pełnić Urząd Miasta.

Rola operatora polega przede wszystkim na: pomocy w składaniu wniosków o dofinansowanie, koordynowaniu procesu inwestycyjnego, wsparciu technicznym i doradztwie energetycznym, weryfikacji kwalifikowalności wnioskodawców i ocenie ich potrzeb.
Dzięki zaangażowaniu operatorów, program ma być bardziej dostępny dla osób starszych, mniej zaradnych technologicznie lub mieszkających w mniejszych miejscowościach. Nowa odsłona „Czystego Powietrza” ma przyspieszyć tempo modernizacji budynków i realnie przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Polsce.

Będziemy namawiać mieszkańców i włodarzy gmin ościennych, aby także wymieniali u siebie "kopciuchy". Bo rozwiązaniem problemu, o czym świadczy przykład Krakowa nie jest tylko ich likwidacja w samym mieście, ale także w okolicy. Jeżeli będzie taka potrzeba to jako Miasto Jelenia Góra im pomożemy

Głównym celem programu "Czyste Powietrze" jest poprawa jakości powietrza w Polsce oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji poprzez:wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła (np. tzw. "kopciuchów") na nowoczesne i ekologiczne, termomodernizację budynków – ocieplenie ścian, dachów, wymianę okien i drzwi i zmniejszenie zużycia energii i rachunków za ogrzewanie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
21%
Cieszy
6
43%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
694
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
14%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
32%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
49%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Właściwie Izrael walczy z Palestyną?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Odkryli karty. Tak wygląda cała trasa
 
Aktualności
Dworzec w Miłkowie znów żyje
 
Aktualności
Święto Rodzin Zastępczych na Wzgórzu Kościuszki
 
Aktualności
Pokolenia razem na szkolnym jubileuszu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group