Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8501
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Matury – czas start!

Poniedziałek, 6 maja 2019, 13:36
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2019, 6:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Matury – czas start!
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (5.05) abiturienci szkół ponadgimnazjalnych przystąpili w egzaminów dojrzałości. Na początek język polski (podstawowy i rozszerzony), a jutro przyjdzie czas na królową nauk – matematykę! Pierwszego dnia odwiedziliśmy Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze.

Maturzyści w części podstawowej mieli do zinterpretowania wiersz Anny Świrszczyńskiej "Samotność" - "Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów" - brzmiała treść zadania. Drugi temat na maturze 2019 brzmiał następująco: "Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III, całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury".

Zanim abiturienci rozpoczęli egzamin, musiano rozwiać wątpliwości dotyczące ewentualnych alarmów bombowych, które miały zakłócać przebieg egzaminów.

Dostaliśmy taką informację z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ale byliśmy bardzo czujni i szczęśliwie takiego maila nie otrzymaliśmy - powiedziała Joanna Marczewska, dyrektorka ZSE-T.

W popularnym Ekonomie do matury z języka polskiego przystąpiło 91 osób (w tym 6 z poprzednich roczników), a na poziom rozszerzony zdecydowało się ok. 30 osób.

Nie spodziewaliśmy się Dziadów, ale myślę, że było pozytywnie. Przerabialiśmy to akurat przed samym strajkiem, więc myślę, że dobrze poszło - powiedziała Ewelina Gawlik, maturzystka z Ekonoma. - Myślę, że najtrudniejsza będzie matematyka, ale damy radę - mówiła z optymizmem E. Gawlik.
Myślę, że wypracowanie poszło mi dobrze, zadania otwarte nie były najłatwiejsze, ale zobaczymy.... - powiedziała Sara, która po maturze chce studiować dziennikarstwo, dlatego zdecydowała się również na poziom rozszerzony z języka polskiego, a także język angielski oraz wiedzę o społeczeństwie.

W całej Jeleniej Górze do egzaminu dojrzałości przystąpiło dzisiaj 869 abiturientów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group