Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7659
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marszałek złożył deklarację ws. teatru

Wtorek, 6 marca 2018, 7:02
Aktualizacja: Środa, 7 marca 2018, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marszałek złożył deklarację ws. teatru
Fot. Wizualizacja/Użyczone
Sprawa modernizacji Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze rozgrzewa lokalnych miłośników kultury, gdyż prace, które miały się rozpocząć we wrześniu 2017 r. jeszcze nie wystartowały, a termin zakończenia inwestycji, od którego zależna jest unijna dotacja na 15 milionów złotych zbliża się do końca. Czy są jeszcze szanse na realizację zadania?

- Jeżeli ten zakres będzie gwarantował dotrzymanie terminu, to nie widzę problemu. Proszę wierzyć, jestem żywotnie zainteresowany tym, żeby środki unijne były harmonijnie wydawane i żeby te środki zgodnie z prawem trafiły do Teatru w Jeleniej Górze – deklaruje Cezary Przybylski, który przypomina, że w związku z nową ustawą o zamówieniach publicznych muszą być nadzwyczajne okoliczności, aby wydać zgodę na wydłużenie terminu realizacji inwestycji, a w tym przypadku takich nie było.

Marszałek zapewnia, że Teatr złożył już stosowne pismo w sprawie zmniejszenia zakresu prac, dzięki któremu zadanie będzie mogło być ukończone jeszcze w tym roku. Obecnie wniosek jest analizowany przez Departament Funduszy Europejskich, następnie decyzję podejmie zarząd województwa.

Przypomnijmy, inwestycja miała wystartować we wrześniu 2017 roku, jednak pierwszy przetarg na etap budowlano-konserwatorki rozstrzygano dopiero w styczniu 2018 r. Wówczas oferenci wycenili zadanie na znacznie więcej niż środki, którymi dysponuje zamawiający, a kolejny przetarg w lutym niewiele zmienił (oferty były już niższe, ale nadal za wysokie).

Gdy tylko zapadnie decyzja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ws. ewentualnej zgody na zmniejszenie zakresu prac, zostanie ogłoszony trzeci przetarg. Przy pomyślnych decyzjach remont może wystartować w kwietniu, zatem wykonawca będzie miał niespełna 8 miesięcy na realizację inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group