Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9816
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Marszałek Sejmu otwiera drogę

Sobota, 28 września 2019, 7:06
Aktualizacja: 7:36
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Marszałek Sejmu otwiera drogę
Fot. WAC
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek dokonała wczoraj (27.09) uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej drogi powiatowej Radomierz – Janowice Wielkie.

W uroczystości, która odbyła się obok Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich poza E. Witek wzięli udział posłanka Marzena Machałek, senator Krzysztof Mróz, starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Eugeniusz Kleśta, członkowie Zarządu Powiatu, radni powiatu oraz przedstawiciele samorządu gminnego. Po uroczystości odbyło się spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich.

Przebudowa drogi polegała m.in. na.: wykonaniu podbudowy jezdni, położeniu nowej nawierzchni bitumicznej, wymianie elementów odwodnienia kanalizacji deszczowej, wybudowaniu murków i chodników. Wartość inwestycji, którą wykonało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, to ponad 4,5 miliona złotych, z czego 10 procent pochodziło z budżetu Gminy Janowice Wielkie, 10 procent z budżetu Powiatu Jeleniogórskiego i 80 procent ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

To ważna chwila, ważny moment wyczekiwany przez mieszkańców Radomierza, Janowic Wielkich, ale nie tylko, bo droga powiatowa na tym odcinku łączy drogę krajową nr 3 z Kowarami – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Dlatego bardzo się cieszymy, że sprawnie udało nam się przeprowadzić procedurę, dzięki oczywiście promesie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która otrzymaliśmy 11 marca. To pozwoliło nam rozpocząć proces inwestycyjny, zaprosić do zadania wykonawcę – Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Firma ta bardzo dobrze wywiązała się z zadania, nie utrudniając życia ani mieszkańcom ani turystom zmianami w organizacji ruchu. Dodam, że jesteśmy już po postępowaniu przetargowym na następny odcinek tej drogi, Strużnica – Gruszków. Jako jedyny samorząd na Dolnym Śląsku na to zadanie otrzymaliśmy druga promesę w wysokości 5,5 miliona złotych. Myślę, że jeśli wszystko dobrze pójdzie już za dwa miesiące ten odcinek drogi będzie gotowy

Twoja reakcja na artykuł?

9
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
22
61%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
31
Pozostanę na miejscu
55%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
45%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group