Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4936
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marsz dla życia i rodziny

Poniedziałek, 30 maja 2022, 11:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marsz dla życia i rodziny
Fot. Filip Tkacz
Stowarzyszenie Święta Matki i Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze wróciły do organizacji Święta Matki - największego festynu w Cieplicach, który podobnie jak przed pandemicznymi obostrzeniami - rozpoczął się od Marszu dla Życia i Rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny wystartował z Placu Piastowskiego, obok budynku Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy przeszli ulicami Cieplic pod kościół Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie uczestniczyli w mszy św.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększała - podkreślają organizatorzy.

Wydarzenie jest publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Uczestników marszów łączy przekonanie, że wartości te stanowią fundament ładu społecznego. Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z daru życia oraz rodziny jako najlepszego środowiska do rozwoju osobowego każdego człowieka. W marszach uczestniczą zarówno rodziny z dziećmi, jak też osoby starsze i samotne, członkowie ruchów, stowarzyszeń, duchowni i osoby publiczne - dodają organizatorzy.

Po mszy św. w kościele przy ul. PCK, rozpoczął się festyn Święta Matki, o czym więcej w osobnym artykule.

Twoja reakcja na artykuł?

43
38%
Cieszy
14
12%
Hahaha
6
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
6
5%
Złości
44
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group