Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7987
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcowa wierszolandia

Piątek, 15 marca 2019, 12:44
Aktualizacja: Niedziela, 17 marca 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcowa wierszolandia
Fot. użyczone
W środę, 13 marca, w ramach VII edycji „Marcowej wierszolandii” corocznie organizowanej przez Miejskie Przedszkole Nr 2, w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski. Mottem tegorocznego spotkania przedszkolaków były „Pojazdy, którymi podróżujemy".

Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku 3-6 lat. W tegorocznych prezentacjach wzięły udział dzieci z jeleniogórskich miejskich przedszkoli: 2, 4, 10, 11, 13, 14, 19 i 27 oraz wychowankowie Oddziału Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, mieszczącego się przy ul. Grottgera w Jeleniej Górze. Występom dzieci przyglądali się przedstawiciele Miasta: Anna Bałkowska - przewodnicząca Komisji Oświaty oraz Paweł Domagała - naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta.

| Celem konkursu jest popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, pokonywanie nieśmiałości i lęku przed występami na scenie, ujawnianie młodych talentów recytatorskich oraz pobudzenie aktywności artystycznej - podkreślają organizatorzy.

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie: Adriana Berczuk - przewodnicząca Rady Rodziców, Krystyna Spólnik - kierownik działu dziecięco-młodzieżowego Książnicy Karkonoskiej oraz Jacek Hamowski - dyrektor Oddziału Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Jury oceniając występ brało pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, sposób recytowania wiersza, ogólne wrażenie na scenie (strój, rekwizyty, mimika twarzy, gesty, ruch na scenie). Nauczyciele jak zwykle nie zawiedli. Przygotowując dzieci do konkursu potraktowali to wyzwanie bardzo ambitnie. Nie zabrakło pięknych strojów i dekoracji związanej z tematyką konkursu.

Po długiej naradzie komisja konkursowa jednogłośnie stwierdziła, że wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, dlatego przyznali pierwsze miejsce każdej grupie prezentującej swoje umiejętności, czyli wszystkim przedszkolakom. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundowało Miejskie Przedszkole Nr 2 oraz Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze. Dzień pełen wrażeń zakończył się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich przedszkolaków, który został zorganizowany przez Radę Rodziców z MP 2.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy życząc samych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą placówkę - podsumowała to wydarzenie Joanna Skoczek, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2.
„Marcowa wierszolandia” jest jedną z imprez organizowanych przez każde z Miejskich Przedszkoli. Już w sobotę (16.03, godz. 10:00) odbędzie się „Olimpiada taneczna” w hali przy ul. Złotniczej, której organizatorem jest Miejskie Przedszkole Nr 13, za niedługo przedszkolaki spotkają się na „Przeglądzie twórczości ekologicznej” koordynowanego przez Miejskie przedszkole Nr 19 „Kubuś Puchatek”, a przed wakacjami będą mieli możliwość zaprezentować się w „Przeglądzie teatrzyków dziecięcych” organizowanych od piętnastu lat przez Miejskie Przedszkole Nr 27 „Okrąglaczek”. Dzieci uzdolnione plastycznie spotkają się niebawem na „Plenerze malarskim” pod egidą Miejskiego Przedszkola Nr 10 w Cieplicach. To tylko niewielki wycinek szerokiej gamy propozycji rozwijania talentów najmłodszych oraz aktywności środowiska przedszkolnego w Jeleniej Górze. W piątek kilka z reprezentacji miejskich przedszkoli – mamy nadzieję że z sukcesem - będzie rywalizowało w rejonowych eliminacjach konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Wszystkie te imprezy znakomicie integrują środowisko przedszkolne w naszym mieście, sprzyjają także wymianie doświadczeń między kadrą nauczycielską a tym samym przyczyniają się do stałego podwyższania jakości pracy placówek wychowania przedszkolnego. Przedszkolakom życzymy radości i zadowolenia z udziału w nich a nauczycielom wychowania przedszkolnego i dyrektorom – satysfakcji z sukcesów i coraz większych umiejętności wychowanków - powiedział Paweł Domagała, naczelnik WEiS.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
67
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
31%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group