Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6332
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marcin Wyrostek i młode talenty

Piątek, 15 kwietnia 2011, 14:28
Aktualizacja: Piątek, 27 maja 2011, 17:34
Autor: TEJO
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji video z koncertu finałowego V Transgranicznego Przeglądu Muzyki Popularno–Rozrywkowej, który odbył się 13 kwietnia w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej.

Przypomnijmy, że wśród solistów pierwsze miejsce zajął adept fortepianu Michał Olejnik z PSM I st. im Bacewicz we Wrocławiu, na drugiej pozycji uplasował się Szymon Chmiel (fortepian), reprezentant gospodarzy (PSM im. Garści), a na trzeciej – Eliza Kurowska (instrumenty perkusyjne) z PSM I i II st. im. Moniuszki. Wyróżniono ucznia klasy fortepianu PSM im. Garści Kiryła Pietruczuka.

Jurorzy zdecydowali, że w kategorii zespołowej nagród nie będzie, były za to cenne wyróżnienia, które zdobyli: duet fortepianowy Filip i Kirył Pietruczuk, trio perkusyjne (Eliza Kurowska, Wojciech Gąsowski i Mateusz Popis), kwartet fortepianowy (Gabriela Szczepanik Barbara Kobylak, Michał Woźniak i Mikołaj Potoczka z ZSM w Legnicy) oraz zespół Cyjas Milongas z PSM I i II stopnia (Piotr Wyrostek - akordeon, Jakub Walicki - gitara, Agnieszka Sieczkowska – kontrabas, Piotr Kała – akordeon).

Koncert ubarwił zespół Coloriage w składzie Mateusz Adamczyk (skrzypce), Piotr Zaufal (gitara basowa) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne) oraz doskonały akordeonista z Jeleniej Góry Marcin Wyrostek.

Organizatorzy, czyli Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Garści w Jeleniej Górze Cieplicach dziękują sponsorom wydarzenia: Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Hotelowi Caspar w Cieplicach oraz firmie SKOK WSPÓLNOTA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group