Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 10062
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Daniec bawił do łez

Poniedziałek, 21 listopada 2016, 9:16
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2016, 8:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Daniec bawił do łez
Fot. Przemek Kaczałko
Niedzielny wieczór (20.11) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury upłynął pod znakiem Marcina Dańca, który po kilku latach wrócił do stolicy Karkonoszy wspominając od razu swoje występy sprzed lat.

Artysta w charakterystyczny dla siebie sposób nawiązał kontakt z publicznością, która chwilami ocierała łzy ze śmiechu. Tego wieczoru satyrykowi towarzyszyli wokaliści – laureaci „Szansy na sukces”: Anna Piechurska i Paweł Ekert. Marcin Daniec wspominał także, że to właśnie 20 listopada – 35 lat temu rozpoczął „dochodową” karierę sceniczną.

Marcin Daniec jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”, które gromadzą przed telewizorami rekordową widownię. Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2. Wyrazem sympatii publiczności dla Marcina Dańca są liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993 roku. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Drugą „Karolinkę” otrzymał w 2003 roku za debiut w roli… prowadzącego. Podczas jubileuszowego, 50. Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymał nagrodę „Ikona Festiwalu”.

Artysta jest również laureatem nagrody tygodnika „Wprost”, który uznaje Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”. Otrzymał również „Srebrną Szpilkę” od dziennika „Rzeczpospolita” oraz „Prometeusza” jako osobowość estradowa. Marcin Daniec posiada także 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 roku, głosami czytelników „Tele-tygodnia” został uznany „Satyrykiem Wszechczasów” (źródło: marcindaniec.pl).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group