Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10134
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mapa zagrożeń bezpieczeństwa – skuteczna

Niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:31
Aktualizacja: 15:36
Autor: 112
Już prawie półtora roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w regionie jeleniogórskim. Wiele można się z niej dowiedzieć – jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty.

Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego regionu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują.

- Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. Od października 2016 roku do 5 kwietnia 2018 r. jeleniogórscy policjanci odczytali ogółem 1617 zdarzeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji. 762 zgłoszenia, czyli blisko 48 procent zostało przez mundurowych potwierdzonych. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Spośród nich najwięcej dotyczyło: nieprawidłowego parkowania – 662 zgłoszenia, z czego 371 policjanci potwierdzili; spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych- 229 zgłoszeń -71 potwierdzonych; przekraczania dopuszczalnej prędkości -168 , a 108 potwierdzonych - dodaje rzeczniczka.

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły między innymi niewłaściwej infrastruktury drogowej - 83 zgłoszenia. Działając w tym zakresie, policjanci kierowali pisma do zarządców dróg, celem sprawdzenia i w razie potwierdzenia, usunięcia nieprawidłowości.

Ponadto odnotowano zgłoszenia dotyczące złej organizacji ruchu drogowego, używania środków odurzających, dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale też nie obyło się bez mandatów karnych.

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1060
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group