Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5788
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Małżeńska farsa na scenie w Muflonie już w sobotę

Środa, 20 listopada 2013, 7:28
Aktualizacja: 7:35
Autor: Org
Jelenia Góra: Małżeńska farsa na scenie w Muflonie już w sobotę
Fot. Organizator
Błyskotliwą komedię omyłek, pełną nieporozumień i zabawnych intryg w reżyserii Elwiry Romańczuk będzie można obejrzeć w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury "Muflon". Spektakl zostanie wystawiony w sobotę (23 listopada) o godz. 18.00.

Spektakl "Separacja", bo o nim mowa, jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna (Elwira Romańczuk) i Patryk (Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. (akt I)
Kolejne dwa akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg.

Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem.

Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Reżyseria: Elwira Romańczuk
Scenografia: Lidia Hardulak
Muzyka: Maria Natalia Rajkin

Wstęp: 15 zł, bilety do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Rezerwacje telefoniczne: 75 755 37 70.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group