Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10050
Zalogowanych: 70
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Mały strażak" dla OSP

Czwartek, 3 października 2019, 10:02
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 14:35
Autor: Przemek Kaczałko
Region: "Mały strażak" dla OSP
Fot. użyczone
We wtorek (1 października 2019 r.) w Jednostce Ratowniczo–Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste podpisanie umów z Programu "Mały strażak", realizowanego przez jeleniogórski oddział Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Rządowy program "Mały strażak" ma na celu podnoszenie i unowocześnienie potencjału techniczno-chemicznego służb ratowniczych, powołanych do zapobiegania i likwidacji zagrożeń środowiska i poważnych awarii i ich skutków mających wpływa na środowisko na terenie województwa dolnośląskiego.

Zarząd Funduszu nie spodziewał się, że zapotrzebowanie ze strony OSP jest tak duże i początkowo przewidywał dofinansowanie łączne w kwocie 500 tys. Jednak, jak podkreślił na spotkaniu prezes zarządu WFOŚiGW Łukasz Kasztelowicz, skala potrzeb jakie zgłaszały OSP okazała się ogromna, dlatego też zarząd jednogłośnie podjął decyzję o zwiększeniu środków i zabezpieczona został kwota ponad 3 600 000 zł tak, aby każde OSP z terenu województwa dolnośląskiego otrzymało dofinansowanie. Dofinansowanie to wyniosło 90 proc. kosztów kwalifikowanych - informują przedstawiciele WFOŚiGW.

OSP z powiatu jeleniogórskiego i miasta Jeleniej Góry, a także powiatu kamiennogórskiego i miasta Kamiennej Góry to pierwsze na Dolnym Śląsku jednostki, które podpisały umowy.

Mam ogromny szacunek dla strażaków i dlatego bardzo zależało mi na tym, aby jak najszybciej uruchomić środki finansowe dla naszych OSP. Kwota jest ogromna, bo to ponad 230 tys. złotych dla 14 jednostek. Z rozmów ze strażakami wiem, że będzie to dla nich wielka pomoc, bo często brakuje im podstawowych rzeczy, takich, jak węże gaśnicze, umundurowanie czy agregaty - powiedziała Anna Korneć-Bartkiewicz, pełnomocniczka zarządu WFOŚiGW w Jeleniej Górze.
OSP są niesamowicie ważnym elementem systemu bezpieczeństwa mieszkańców. Ich praca, a w zasadzie służba, którą wykonują dobrowolnie - często z narażeniem życia - zasługuje na jak największe wsparcie. Nie ukrywam, że bardzo zabiegałem o wsparcie dla wszystkich jednostek ponieważ wiem, że każda z nich musi być odpowiednio wyposażona - dodał na spotkaniu senator Krzysztof Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
385
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group