Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4215
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Mało miejsc parkingowych na Polanie

Czwartek, 1 lutego 2018, 7:12
Aktualizacja: Piątek, 2 lutego 2018, 16:09
Autor: Paweł Guszała
Polana Jakuszycka: Mało miejsc parkingowych na Polanie
Fot. Paweł Guszała, UMWD
Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie ruszyła budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu. Projekt ten zakłada stworzenie nowoczesnego ośrodka na miarę XXI wieku. Problem w tym, że w planach jest budowa jednego i to skromnego parkingu. Już dzisiaj miejsc jest za mało, a co dopiero później, po otworzeniu zmodernizowanej polany. Jednak jest już rozwiązanie.

W kwietniu 2013 roku, gdy w Warszawie ówczesny burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński podpisywał list intencyjny w sprawie rozbudowy Polany Jakuszyckiej w obecności marszałka województwa dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca oraz minister sportu i turystyki Anny Muchy, planowano rozbudowę istniejącego parkingu. Od tego momentu trochę czasu minęło i koncepcja uległa zmianie.

Obecnie realizowany projekt budowlany Dolnośląskiego Centrum Sportu zakłada stworzenie parkingu podziemnego na 250 miejsc. - To jest to, co mogliśmy wygospodarować w tej chwili. Jednak już pracujemy ze Szklarską Poręba i z Kolejami Dolnośląskimi nad tym, aby ruch na Polanę Jakuszycką odbywał się transportem zbiorowym: pociągami, ale również busami – mówi Sebastian Kącki, prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki.

- Problem jest i my zdajemy sobie z niego sprawę – tłumaczy Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby. – Na pewno nie jest dobrym pomysłem budowa nowych parkingów. Tu ma być czysto i naturalnie. Ja wierzę, że ten problem mógłby rozwiązać transport kolejowy. Zwłaszcza, że linia transgraniczna należy do wojewódzkiego samorządu, tak jak Spółka Koleje Dolnośląskie, dlatego to na niej spocząłby największy ciężar związany z przewozem osób do Jakuszyc – podkreśla burmistrz.

Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich ma już gotowy wstępny plan rozwiązania komunikacyjnego dla Dolnośląskiego Centrum Sportu. - Poprawimy ofertę z kierunku Wrocławia. Będzie więcej połączeń, w różnych godzinach. Oczywiście przez brak trakcji elektrycznej nie możemy zaproponować turystom i mieszkańcom naszego regionu przewozów bezpośrednich, ale z jedną przesiadką już tak. Ta odbyłaby się na nowo wyremontowanym dworcu w Jeleniej Górze. Później czeskimi liniami będzie można dojechać do polskiej mekki narciarstwa biegowego - dodaje.

Co o tym pomyśle sądzą nasi Czytelnicy? Czekamy na komentarze!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group