Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5944
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Małe jasne z pianką i z Lwówka

Poniedziałek, 23 marca 2009, 9:00
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
REGION: Małe jasne z pianką i z Lwówka
Fot. .....
Po kilku latach przerwy w produkcji poleje się chmielowy napitek z kadzi browaru lwóweckiego. Wszystko dzięki sprzedaży placówki browarnikowi z centralnej Polski. Piwosze będą mogli zgasić pragnienie lwóweckim piwem już niebawem.

Browar „Ciechan” po wielu zapowiedziach, przechodzi do czynu i uruchamia warzenie piwa w kupionym od samorządu wojewódzkiego browarze w Lwówku Śląskim. Jak donosi Polskie Radio Wrocław, nabywca przeniesie też swoją siedzibę z Warszawy do Lwówka.

– Firma zainwestuje 1,5 mln zł w ciągu tego roku. Chce produkować do 20 tys. hektolitrów piwa rocznie. Będą tam powstawać piwa niepasteryzowane o 12 i 15-procentowej zawartości ekstraktu – informuje PRWr.

Produkcja piwa to nie wszystko. Atrakcją grodu lwa będzie także muzeum browarnictwa, które w części najstarszego browaru w Polsce (a niektórzy twierdzą, że także w Europie), zamierza otworzyć urząd marszałkowski. O ile jednak do wyprodukowania pierwszej beczki piwa w placówce trzeba niewiele, o tyle droga do powstania muzeum jest nieco bardziej kręta. Wicemarszałek Piotr Borys, zapytany o przyszłość placówki, nie zdradził zbyt wiele konkretów. Wiadomo, że są zamierzenia, aby muzeum browarnictwa było placówką filialną Muzeum Karkonoskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group