Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4018
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Majowo z „Młodymi Duchem”

Piątek, 5 maja 2017, 8:52
Aktualizacja: 8:57
Autor: P–T
Jelenia Góra: Majowo z „Młodymi Duchem”
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
Po świątecznych warsztatach dekupaż i wyplatania koszyczków, koncercie w Filharmonii oraz przyrodniczej wizycie w DZPK, czas na majowe spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” (50+). Wstęp wolny.

Podczas kwietniowych spotkań seniorzy wykonali oryginalne prace, które były piękną ozdobą na świąteczne stoły. Warsztaty wyplatania wielkanocnych koszyczków na owies „Koszyk pełen radości” z nietypowego materiału – bo z papierowej wikliny – poprowadziła Teresa Desput. Natomiast autorskie warsztaty wykonywania barwnych i świątecznych pisanek techniką dekupaż poprowadziła członkini Klubu Małgorzata Osipacz.

„Młodzi Duchem” wysłuchali również pięknego koncertu Mistrzowie Batuty i Młodzi Wirtuozi Wiolonistyki w Filharmonii Dolnośląskiej. Koncert wykonał Jeremy Findley na wiolonczeli wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Orkiestrą dyrygował znakomity Marek Pijarowski.

Aktywni seniorzy i zapaleni tenisiści rozegrali także mecz w ping-ponga oraz wzięli udział w spacerze nordic walking odkrywając piękno cieplickich tras turystyczno-rekreacyjnych i szkoląc techniki marszu z kijami.

Podczas ostatniego, kwietniowego spotkania, „Młodzi Duchem” wzięli udział w zajęciach „Niezłe ziółko, czyli wszystko o ziołach” w jeleniogórskim oddziale Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Sobieszowie. O karkonoskich ziołach opowiedziała Justyna Kowalska. Seniorzy nie tylko poznali właściwości m.in. mniszka lekarskiego, rumianku czy szałwii, ale mieli okazję również spróbować jak smakują herbatki z tych roślin.

Kolejne spotkania Klubu Seniora "Młodzi Duchem":

- 10.05.2017 r. godz. 16.00 - Muzeum Przyrodnicze
Klubowicze obejrzą zabytkowe zbiory i nowoczesne wystawy przyrodnicze, których historię opowie dyrektor Muzeum Stanisław Firszt. Rodzina Schaffgotschów przez wiele lat kolekcjonowała ciekawe okazy, które przywoziła z wypraw do dalekich krajów. Wstęp wolny. Zbiórka o 15.50 w siedzibie Muzeum Przyrodniczego przy ul. Cieplickiej 11 A.

- 17.05.2017 r. godz. 16.00 - Gra terenowa w Parku Norweskim
Seniorzy wezmą udział w grze terenowej historycznymi ścieżkami Parku Norweskiego. Na podstawie mapy będą odkrywać ciekawe miejsca i opowieści z nimi związane. Świetna zabawa połączona z przygodą. Wstęp wolny. Zbiórka o godz. 16.00 przy Pawilonie Norweskim.

- 18.05.2017 r. godz. 10.30 – nordic walking
Zapraszamy osoby w wieku 50 + na nordic walking – spacer/marsz z kijkami. Zbiórka i rozgrzewka w Przystani Twórczej. Wstęp wolny.
Plan: - 15 minutowa rozgrzewka przy muzyce w Przystani Twórczej,
- 60 minut marszu po cieplickich parkach z omówieniem technik nordic walking. Powrót do Przystani – ćwiczenia stabilizujące i integracyjny łyk wody. (Prośba o wcześniejszą informację o chęci uczestniczenia w spacerze w Przystani Twórczej lub pod nr tel. 75 – 71 – 22 - 892).

- 25.05.2017 r. (czwartek) godz. 11.00 - Ścieżką poetów
Wycieczka odnowioną „Ścieżką poetów” na jeleniogórski Helikon ku Perle Zachodu realizowana w ramach spotkań autorskich klubowiczów. Wyprawę poprowadzi bowiem członkini Klubu Aleksandra Iwko, która opowie o atrakcjach tej Góry Muz. Wstęp wolny. Zbiórka o godz. 11.00 przy dworcu głównym PKS-u w Jeleniej Górze.

- 31.05.2017 r. godz. 17.00 - Wieczór Autorski Marii Maczkowskiej
Poezja, malarstwo i śpiew, czyli wieczór autorski Marii Maczkowskiej. Poetka i malarka zaprezentuje swój najnowszy tomik wierszy „Między Myślami” oraz wybrane obrazy – akwarele i akryle. Gościnnie wystąpią młodzi muzycy, laureaci Cieplickiego Kutra Artystycznego: Gabriell Wiłun i Tomasz Taf. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group