Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4358
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Majówka ze zwierzakami

Wtorek, 15 maja 2018, 8:41
Aktualizacja: Środa, 23 maja 2018, 17:11
Autor: Org
Jelenia Góra: Majówka ze zwierzakami
Fot. Organizator
Na błoniach jeleniogórskich 26 maja odbędzie się Piknik ze Zwierzakami. – Chcemy spotkać się z miłośnikami zwierząt, których oczywiście zapraszamy wraz ze swoimi pupilami – zachęcają do udziału organizatorzy.

- Pragniemy przedstawić się w nowym składzie, opowiedzieć o naszej pracy, przybliżyć działalność jeleniogórskiego schroniska - mówi Anna Nikołajuk, kierownik schroniska dla małych zwierząt. - Takie bezpośrednie spotkania na neutralnym gruncie są znakomitą okazją do lepszego poznania się. Wiele osób boi się przyjść do schroniska, poznać naszych podopiecznych, ponieważ nie wiedzą czego mogą się spodziewać.

- Piknik ze Zwierzakami da możliwość wykonania pierwszego kroku w tym kierunku. Im więcej osób zaangażuje się w pomoc bezdomnym zwierzakom tym lepiej. Dzięki temu będzie mogli działać sprawniej, poprawić byt naszych zwierząt, zwiększyć liczbę adopcji. Chcemy też pokazać, że nasze schronisko rozwija się, ma wsparcie przyjaciół z organizacji i fundacji. Przedstawiciele tych instytucji będą z nami na pikniku. Opowiedzą o swojej pracy na rzecz zwierząt, przybliżą zasady swojej działalności – informuje Anna Nikołajuk.

Zaproszono też grono osób, których zawody wiążą się z pracą z psami. Przedstawiciele GOPR-u i Straży Granicznej przyjdą ze swoimi służbowymi psami i opowiedzą o roli tych czworonogów w ich codziennej pracy. Dogoterapeutka pani Marta, przyjdzie ze swoją suczką Leną i opowie o cudownych zdolnościach zwierząt, które pomagają w pracy z dziećmi. Psicholog Waldemar Leszczyński poradzi, jak przygotować dom na przyjęcie nowego członka rodziny, którego adoptujemy ze schroniska, bo w tej kwestii zawsze jest wiele pytań i lęków. Natomiast gromerka pani Joanna opowie o pielęgnacji sierści psów i kotów, a Kinga Nowak z Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego wykona krótki pokaz ze swoją suczką, a także poinformuje o działalności Klubu i licznych imprezach z psami, także na rzecz schroniska jakie odbędą się jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group