Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8221
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Majówka w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Czwartek, 26 kwietnia 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:11
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Majówka w Dolinie Pałaców i Ogrodów
Fot. Archiwum Organizatora
Koncerty i wernisaż wystawy w trzech pałacach. To propozycja na długi weekend. A w niedzielę Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów będzie świętować zakończenie pierwszego etapu rewitalizacji kompleksu folwarcznego w Bukowcu.

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej świętować będzie w niedzielę zakończenie I etapu rewitalizacji zabytkowej stodoły w kompleksie pałacowo – parkowym w Bukowcu, który powstał na przełomie XVIII i XIX wieku. Odnowienie stodoły i przystosowanie jej do funkcji wystawienniczo – koncertowej jest największą do tej pory inwestycją w Bukowcu i jednocześnie początkiem rewitalizacji całego kompleksu folwarcznego. Można już zwiedzać Herbaciarnię i wieżę widokową.

Uroczystość uświetnią wydarzenia artystyczne: wernisaż wystawy malarstwa Teresy Kępowicz, uznanej w Polsce i świecie artystki z Karpacza specjalizującej się w malarstwie sztalugowym oraz koncert zespołu Kumple w składzie: Karolina Lipska (śpiew), Piotr Michalak (piano), Tomasz Pierzchniak (kontrabas), Radosław Przybylski (perkusja). Muzycy zaprezentują utwory z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej, własne interpretacje znanych piosenek twórców takich jak: Chick Corea, Dave Grusin, Dave Brubeck, Jimi Hendrix, Czesław Niemen, Maanam, The Beatles, czy też Ray Charles. Wstęp jest wolny.

A ponadto: 28 kwietnia (sobota) o godz. 16.00 w staniszowskim Pałacu na Wodzie odbędzie się koncert „Cztery pory roku” w wykonaniu kwartetu smyczkowego pod kierownictwem Janusza Nykiela. W skład kwintetu wchodzą muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze: Janusz Nykiel – skrzypce solo, Ewa Mutkowska – skrzypce, Magda Mutkowska – altówka, Maciej Kolendo – wiolonczela, a także Tomasz Iwanek – kontrabas.

I - 3 maja (czwartek) o godz.16.00 w Pałacu Wojanów wystąpi zespół Cocotier. Wstęp jest wolny. Artyści pochodzący z Zabrza zaprezentują muzykę, którą można określić jako fuzję flamenco, jazzu, folku i kręgu ECM. Grupa wydała trzy autorskie płyty: „Cafe sanacja” z 2001 roku, „Ulica” oraz „Fasolanka” z roku 2009. Ma także na swoim koncie wiele koncertów, w tym prestiżowy występ przed Alem di Meola podczas Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal w 2007 roku. COCOTIER wykonuje głównie kompozycje własne, autorstwa lidera zespołu oraz utwory takich twórców jak: Ralph Towner, Vincent Amigo, Steve Stevens itp.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group