Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6463
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Majówka w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 kwietnia 2012, 8:08
Aktualizacja: 8:11
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
Koncerty i wernisaż wystawy w trzech pałacach. To propozycja na długi weekend. A w niedzielę Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów będzie świętować zakończenie pierwszego etapu rewitalizacji kompleksu folwarcznego w Bukowcu.

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej świętować będzie w niedzielę zakończenie I etapu rewitalizacji zabytkowej stodoły w kompleksie pałacowo – parkowym w Bukowcu, który powstał na przełomie XVIII i XIX wieku. Odnowienie stodoły i przystosowanie jej do funkcji wystawienniczo – koncertowej jest największą do tej pory inwestycją w Bukowcu i jednocześnie początkiem rewitalizacji całego kompleksu folwarcznego. Można już zwiedzać Herbaciarnię i wieżę widokową.

Uroczystość uświetnią wydarzenia artystyczne: wernisaż wystawy malarstwa Teresy Kępowicz, uznanej w Polsce i świecie artystki z Karpacza specjalizującej się w malarstwie sztalugowym oraz koncert zespołu Kumple w składzie: Karolina Lipska (śpiew), Piotr Michalak (piano), Tomasz Pierzchniak (kontrabas), Radosław Przybylski (perkusja). Muzycy zaprezentują utwory z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej, własne interpretacje znanych piosenek twórców takich jak: Chick Corea, Dave Grusin, Dave Brubeck, Jimi Hendrix, Czesław Niemen, Maanam, The Beatles, czy też Ray Charles. Wstęp jest wolny.

A ponadto: 28 kwietnia (sobota) o godz. 16.00 w staniszowskim Pałacu na Wodzie odbędzie się koncert „Cztery pory roku” w wykonaniu kwartetu smyczkowego pod kierownictwem Janusza Nykiela. W skład kwintetu wchodzą muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze: Janusz Nykiel – skrzypce solo, Ewa Mutkowska – skrzypce, Magda Mutkowska – altówka, Maciej Kolendo – wiolonczela, a także Tomasz Iwanek – kontrabas.

I - 3 maja (czwartek) o godz.16.00 w Pałacu Wojanów wystąpi zespół Cocotier. Wstęp jest wolny. Artyści pochodzący z Zabrza zaprezentują muzykę, którą można określić jako fuzję flamenco, jazzu, folku i kręgu ECM. Grupa wydała trzy autorskie płyty: „Cafe sanacja” z 2001 roku, „Ulica” oraz „Fasolanka” z roku 2009. Ma także na swoim koncie wiele koncertów, w tym prestiżowy występ przed Alem di Meola podczas Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal w 2007 roku. COCOTIER wykonuje głównie kompozycje własne, autorstwa lidera zespołu oraz utwory takich twórców jak: Ralph Towner, Vincent Amigo, Steve Stevens itp.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Kedar 26-04-2012 9:06
dobre dla staruszkow!!!
~ 26-04-2012 9:32
to nie będzie śmierdzącego grila w wojanowie i spiweającego kubanczyka ? dolina jak nic
~niedzielny g 26-04-2012 12:21
kubanczyka nie będzie, ale będą pracownicy pod wpływem alkoholu... jakoś dziwnie czuć czasami od pewnych Panów... ale zawsze to jakaś atrakcja:-) w innych pałacach tego nie ma:-)
~ 26-04-2012 12:31
prosze porownac Palac Wojanow i Bukowiec -wstep wolny , a palacowi na wodzie zawsze malo kasy, nic za darmo nawet Staniszowianom-
~niedzielny g 26-04-2012 12:33
kubanczyka nie będzie, ale będą pracownicy pod wpływem alkoholu... jakoś dziwnie czuć czasami od pewnych Panów... ale zawsze to jakaś atrakcja:-) w innych pałacach tego nie ma:-)
~spostrzegawc 26-04-2012 15:02
Staniszów tylko dla retorian z kasą i pozostałęj elity jeleniogórskiej .
~ 26-04-2012 15:48
To i tak lepsze niż pseudoimprezki Mafii, przepraszam Watry Jagniatkowiskiej organizowane dla towarzycha wzajemnej adoracji z TKI i innych "klientów"...
~ 26-04-2012 17:50
DOLNOŚLĄZAK. Imprezki nie przygotowywali urzędnicy samorządowi ani polityczni aktywiści. Dolina Pałaców i Ogrodów to przede wszystkim pozytywnie zakręceni pasjonaci. Mają dokładne rozeznanie, że Kotlina Jeleniogórska- w okresie majówki - to najazd turystów. Stworzyli atrakcyjny program i przy okazji reklamują atrakcyjny produkt turystyczny jakim jest park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej. Gratulacje dla szefa tego przedsięwzięcia.
~Yacek 26-04-2012 19:26
Przecież nikt na siłę nikogo nie ciągnie !!!!! Nie masz ochoty - nie przychodź. Nie odpowiada idź do MC_Donalds. Kto zechce to przyjdzie i w taki albo inny sposób spędzi swój wolny czas.
Piipi Jelonkowa 26-04-2012 21:00
~OJEJ ! .. to wspaniała wiadomość ! .. bo będąc w pałacu bardziej wpada do ucha .. Vivaldi !
~ 27-04-2012 7:32
Brawo znów się dzieje!!!! Pani Grażyno K. jest Pani w Wojanowie niezastąpiona :) Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group