Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 10684
Zalogowanych: 54
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mają pod górkę. Przez remont tarasów

Sobota, 19 listopada 2011, 8:29
Aktualizacja: 9:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Mają pod górkę. Przez remont tarasów
Fot. Angela
Mieszkańcy kilku kamienic przy ulicy 1 Maja nie mogą korzystać z przejścia prowadzącego na trakt śródmiejski z powodu remontu tarasu od strony podwórek.

Od około półtora miesiąca jeleniogórzanie tam mieszkający, by dostać się do domu, muszą nakładać drogi chodząc stromą ulicą Górną.
- Narzekają przede wszystkim osoby starsze, które mają problem z poruszaniem się, a teraz muszą jeszcze nadkładać kilkudziesięciu metrów. Wszystko przez opieszałość miasta, które remont prowadzi tyle czasu. Nikt nas nie informuje, ile jeszcze potrwają te prace, ale z tego co widzimy, szybko się one nie skończą – usłyszeliśmy od mieszkańców.

– Rozumiemy, że te roboty muszą być wykonane, bo są prowadzone na nasz wniosek, ale chcemy, by ZGKiM nadzorujący tę inwestycję zabezpieczył jakoś ten teren i otworzył nam bramę i przejście w budynku. Idzie zima, już jezdnia jest śliska, a co będzie jak spadnie śnieg? – pyta Jerzy Kowalski, jeden z lokatorów.

Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze tłumaczy, że przez długi czas był problem ze znalezieniem wykonawcy za kwotę, jaką na ten cel przeznaczyło miasto.

– Znaleźliśmy wykonawcę, ale naszym warunkiem była dobra jakość tych prac. Remont tarasu natomiast jest o tyle skomplikowany, że musi być na nim położone kilka warstw betonu. Te warstwy muszą kolejno zasychać. Wszystko to trwa, a podczas robót nie możemy nikogo wpuścić na plac budowy. Przejście dla pieszych powinno być udostępnione mieszkańcom za dwa – trzy tygodnie. W przyszłym roku natomiast założymy tylko wierzchnią warstwę tego tarasu, bo przed zimą nie uda nam się już wykonać tych prac – mówi szef jeleniogórskiego ZGKiM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
191
Tak, często
13%
Czasami
46%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group