Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4607
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mają haka na raka

Sobota, 5 stycznia 2008, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mają haka na raka
Fot. LENA
Licealiści z „Żeroma” podsumowali akcję informacyjną dotyczącą chorób nowotworowych. To kolejne działania młodzieży z ZSO nr 1 promujące zdrowy styl życia.

– W piątek w naszej auli odbył się wykład podsumowujący akcję zorganizowaną przez, między innymi, Annę Frąckiewicz i Bolesława Słocimskiego pod opieką Krystyny Reczki, nauczycielki biologii, a jednocześnie pedagoga szkolnego – poinformował Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej kampanii choć trochę poprawiła się świadomość jeleniogórzan na temat nowotworów, a w szczególności profilaktyki nowotworowej – mówią organizatorzy akcji.

Dyrekcja i nauczyciele odczuwają ogromną satysfakcję, że uczniowie szkoły bardzo aktywnie włączają się w szereg bardzo pozytywnych działań profilaktycznych promujących zdrowie. Propagowali już zagrożenia wynikające z narkomanii, nikotynizmu, chorób serca, a teraz – chorób nowotworowych. – Sami promują przy tym zdrowy tryb życia poprzez udział w wielu imprezach sportowych.

– Wierzymy, że nasi rówieśnicy dzięki kampanii zrozumieli jak wielkie znaczenie ma prowadzenie zdrowego stylu życia. Nie chcemy by w następnych latach zapomniano o ciągłym zagrożeniu, jakim jest rak. Zamierzamy kontynuować prowadzenie kampanii także następnym latach włączając się ponownie w program „Mam haka na raka”. Liczymy na to, że uczestnictwo w tym projekcie stanie się tradycją naszej szkoły, która będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie – zapowiadają pomysłodawcy działań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group