Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6114
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mają haka na raka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 5 stycznia 2008, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
Fot. LENA
Licealiści z „Żeroma” podsumowali akcję informacyjną dotyczącą chorób nowotworowych. To kolejne działania młodzieży z ZSO nr 1 promujące zdrowy styl życia.

– W piątek w naszej auli odbył się wykład podsumowujący akcję zorganizowaną przez, między innymi, Annę Frąckiewicz i Bolesława Słocimskiego pod opieką Krystyny Reczki, nauczycielki biologii, a jednocześnie pedagoga szkolnego – poinformował Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej kampanii choć trochę poprawiła się świadomość jeleniogórzan na temat nowotworów, a w szczególności profilaktyki nowotworowej – mówią organizatorzy akcji.

Dyrekcja i nauczyciele odczuwają ogromną satysfakcję, że uczniowie szkoły bardzo aktywnie włączają się w szereg bardzo pozytywnych działań profilaktycznych promujących zdrowie. Propagowali już zagrożenia wynikające z narkomanii, nikotynizmu, chorób serca, a teraz – chorób nowotworowych. – Sami promują przy tym zdrowy tryb życia poprzez udział w wielu imprezach sportowych.

– Wierzymy, że nasi rówieśnicy dzięki kampanii zrozumieli jak wielkie znaczenie ma prowadzenie zdrowego stylu życia. Nie chcemy by w następnych latach zapomniano o ciągłym zagrożeniu, jakim jest rak. Zamierzamy kontynuować prowadzenie kampanii także następnym latach włączając się ponownie w program „Mam haka na raka”. Liczymy na to, że uczestnictwo w tym projekcie stanie się tradycją naszej szkoły, która będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie – zapowiadają pomysłodawcy działań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gandalf 5-01-2008 13:37
Bolek wymiata !!!
playmen-piotr 5-01-2008 15:37
To naprawdę świetna inicjatywa, godna wsparcia i pochwały, żeby tylko jeszcze nie te kolejki do specjalistów, limity i tak dalej. Bo jeśli komuś niestety, przytrafi się ta okropna choroba, to niestety szybko można popaść w przygnębienie, i stracić wiarę w wyzdrowienie. Z pozdrowieniem, i obyśmy zdrowi byli i do szpitala nigdy nie trafili.
~Bolek 5-01-2008 18:30
Wiadomo.. ;)
~wolant 5-01-2008 23:05
ach.. znów nasz ukochany ŻEROM I LO:)))
~Polska - Spalarnia 6-01-2008 20:01
Nasz kraj to jedna wielka spalarnia, jeśli mówi się o zdrowym trybie życia to nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym problemie. Palimy wszędzie i wszystko, w ogrodach i w piecach, spalamy gumę, plastik i wszelki odpad jaki tylko istnieje. APELUJĘ !!! zACZNIJCIE DZIAŁAĆ NA RZECZ OGRANICZENIA EMISJI TRUCIZNY DO POWIETRZA !!! My po prostu sami sie trujemy i nie pomoże nam nic , jeśli tego problemu nie rozwiążemy. Ludzie , którzy ogrzewają domy w sposób ekologiczny, powinni mieć ulgi w podatkach.To jeden z moich pomysłów na zmniejszenie liczby zachorowań na raka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group