Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5715
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Magia pni w obiektywie

Wtorek, 13 stycznia 2009, 8:09
Aktualizacja: 9:39
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Magia pni w obiektywie
Fot. rylit
Szósta wystawa indywidualna fotografii Janina Peikert została wczoraj otwarta w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. „Szefowa” Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pasjonatka podróży i fotografii, po raz kolejny pokazuje bardzo ciekawe kadry z dalekich stron świata.

Wystawa „Oaza Natury” to nie zbiór fotografii z jednej podróży i nie z jednego miejsca, a fotografie przedstawiające drzewa a w zasadzie ich pnie często ciasno wykadrowane praktycznie z wszystkich podróży pani Janiny. Dopiero tak ciasne kadry, przedstawiające często samą fakturę. uzmysławiają piękno natury, które niezauważone umyka w szerokim planie.

-Tym razem pragnę przedstawić, jak fascynująca jest faktura, rysunek, barwa pni drzew wielu gatunków z rożnych stron świata. Resztę trzeba sobie wyobrazić – pisze Autorka fotografii w katalogu wystawy. Pośród zdjęć nie zabrakło fotografii drzew znanych w Polsce. Zgromadzeni rozpoznawali wśród bajecznych pni brzozy, sosny czy czereśnie.

Aby jednak nie zmuszać oglądających do większego wysiłku wyobraźni wystawa połączona została z prelekcją, w której Janina Peikert zaprezentowała inne fotografie drzew i omówiła historię i pomysł powstania tej wystawy fundując nam podróż po miejscach, gdzie można zobaczyć wiele unikatowych gatunków.

Wystawę otworzył dyrektor Muzeum Przyrodniczego Stanisław Firszt. Przybyli: wiceprzewodnicząca rady miejskiej Anna Ragiel, dyrektor BWA Janina Hobgarska, przyjaciele i miłośnicy fotografii przyrodniczej. Ekspozycję oglądać w godzinach otwarcia muzeum do końca marca.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group