• Zalogowanych: 7

Maciejowa idzie jak burza

Wtorek, 11 września 2018, 14:59
Aktualizacja: 15:27
Piłkarze Klubu Sportowego Maciejowa maja udany start w rozgrywkach grupy II klasy B. W 3. kolejce jeleniogórzanie odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo, tym razem rozbili Hottur Borowice 5:0.

Po zwycięstwach z KS Pławna (4:0) i w Podgórzynie z Mitexem (6:2), podopieczni Roberta Wachela przystąpili do spotkania z powracającym na ligowe boiska Hotturem w roli zdecydowanego faworyta. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak spodziewanych efektów w postaci bramek, ale po zmianie stron worek z golami rozwiązał się. Najpierw, w 52. minucie wynik otworzył Damian Butyński, następnie dwa gole zapisał na swoje konto wprowadzony na boisko w drugiej połowie Michał Koszczewski (66. i 68. minuta), a w 71. minucie ponownie bramkę zdobył Butyński. Wynik na 5:0 w 87. minucie ustalił Grzegorz Sławski.

Dzięki wygranej KS Maciejowa prowadzi w tabeli gr. II klasy B (9 pkt., bramki 15:2), drugi jest Woskar Wojcieszyce (9 pkt., bramki 10:2) i to właśnie obie czołowe ekipy zmierzą się w najbliższą niedzielę (16.09, godz. 11:00) na stadionie przy ul. Lubańskiej.

KS Maciejowa – Hottur Borowice 5:0 (0:0)
KSM: Krajewski – Figueras, Martyniak, Mróz, Ziobro (46' Lambert), Wrotecki, Szymczak, Stanisławski (60' Koszczewski), Sławski, Gil, Butyński.
Hottur: Walczak – Słupek (70' Buluk), Rosik, Hawrot (85' Besman), Czapiewski, Urbaniak, Skrobiszewski, Hibner, Zdrodowski, Grzesik (60' Samolewski), Mężyk.