Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6588
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ma na "koncie"... ponad 650 przestępstw

Wtorek, 22 stycznia 2019, 13:54
Aktualizacja: Środa, 23 stycznia 2019, 13:23
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Ma na "koncie"... ponad 650 przestępstw
Fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Nawet 12 lat może spędzić w więzieniu 28–letnia Małgorzata J. z Jeleniej Góry, która od 2014 do 2018 roku, dopuściła się ponad 650 przestępstw posługując się cudzymi i fałszywymi danymi w celu wyłudzaniu pożyczek bankowych oraz innych korzyści majątkowych. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak ustalono w śledztwie, Małgorzata J. składała wnioski o pożyczki w formie elektronicznej. Wskazywała w nich najczęściej dane innych osób lub fałszywe informacje.

W tym celu podawała nieprawdziwe numery PESEL generując je wcześniej poprzez umożliwiającą to stronę internetową oraz podawała wymyślone przez siebie dane osobowe – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. – W ten sposób kobieta uzyskiwała w bankach oraz innych instytucjach finansowych pożyczki w kwotach od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Działając w podobny sposób kobieta dokonywała także zakupów na kredyt sprzętu elektronicznego na internetowych portalach zakupowych. Uzyskane przedmioty były następnie przez podejrzaną sprzedawane również za pośrednictwem Internetu – dodaje prokurator.

Pierwsze przestępstwo jeleniogórzanka popełniła w listopadzie 2014 roku, kiedy posługując się danymi swojej koleżanki wzięła pożyczkę w kwocie tysiąca złotych. W okresie od 2014 do 2018 roku kobieta wyłudziła łącznie blisko 400 tysięcy złotych.

Przedstawiono jej zarzuty popełnienia 662 przestępstw. Według Prokuratury Małgorzata J. uczyniła sobie z procederu stałe źródło dochodu. Część z zarzutów dotyczy sytuacji, w których nie udawało jej się otrzymać wnioskowanej pożyczki, wówczas uznano, że usiłowała ona dokonać oszustwa – wyjaśnia prokurator Czułowski.

Oskarżona przyznała się do winy. Dotychczas nie była karana sądownie. Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze stosowała wobec niej środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Twoja reakcja na artykuł?

10
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
23%
Złości
20
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
699
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group