Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8131
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Łobaszewska u Schaffgotschów

Poniedziałek, 5 lipca 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: GABI
JELENIA GÓRA: Łobaszewska u Schaffgotschów
Fot. Organizator
Niespodziankę fanom jazzu przygotowała Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury, które zaprosiło „najczarniejszą z białych kobiet”. Tak o Grażynie Łobaszewskiej zwykł mówić basista i kompozytor Krzysztof Ścierański.

„Czas nas uczy pogody”, „Alain Delon”, „Za szybą” i „Brzydcy” to tylko niektóre z jej wielkich przebojów. Piosenki, które zaśpiewała, na zawsze zostaną kamieniami milowymi rodzimego show-businessu, tym bardziej, że są one podziwiane od lat, a nie tylko przez jeden letni sezon, jak to zazwyczaj bywa z dzisiejszymi szlagierami.

Pierwsze szlify w trudnej profesji piosenkarstwa Łobaszewska zdobyła w chórkach u Haliny Frąckowiak. Występowała i nagrywała m.in. z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla PR w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi. Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w licznych festiwalach jazzowych. Od kilku lat prowadzi warsztaty w Brzozowie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć będzie pochodząca z Tczewa grupa AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (wokal, gitara), Maciej Kortas (gitara), Michał Szczeblewski (perkusja) oraz Krzysztof „Puma” Piasecki. Koncert odbędzie się 28 VII o godzinie 19:00 w Pałacu Schaffgotschów (budynek ZOD Politechniki Wrocławskiej), przy placu Piastowskim.

Bilety w cenie 25 zł kupić będzie można w Centrum Informacji Turystycznej w Cieplicach i Jeleniej Górze oraz w Przystani Twórczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group