Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9544
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Liczyrzepa w teledysku

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 6:01
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 6:10
Autor: WAC
Powiat: Liczyrzepa w teledysku
Fot. WAC
W ostatnich dniach na jeleniogórskim Placu Ratuszowym oraz w wielu innych miejscach Kotliny Jeleniogórskiej - między innymi: w pałacach w Łomnicy, Karpnikach, Staniszowie, „Karkonoskich Tajemnicach” w Karpaczu oraz w Cieplicach - kręcono pierwszy z czterech teledysków powstających w ramach projektu „Pieśni Liczyrzepy”.

Wideoklipy są ilustracją do pieśni skomponowanych przez Adama Poterę, a napisanych przez Magdalenę Mrozińską na podstawie legend karkonoskich. Pieśni te wykonuje kwartet smyczkowy „Messages Quartet” oraz baryton Przemysław Piskozub. Każdy z teledysków wchodzących w skład serii ma mieć inny charakter. Pierwszy z nich, który właśnie powstawał w Jeleniej Górze i okolicach z użyciem lalki teatralnej – Ducha Gór będzie dostępny w sieci już 19 września. Kolejny zostanie zrealizowany za pomocą techniki graffiti, w trzecim wystąpią aktorzy Teatru Animacji, Teatru im. C.K. Norwida oraz studenci Akademii Sztuk Teatralnych, a przy ostatnim zostanie wykorzystana technika animacji.

Projekt „Pieśni Liczyrzepy” jest realizowany przez Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych i jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci" oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a partnerem strategicznym jest Fundacja LOTTO im. Haliny Kopaczyńskiej - mówi Przemysław Piskozub. - Jest to projekt online i teledyski będą się pojawiać na stronie www.spizarniafan.pl, na naszym Facebooku oraz na kanale youtube. Ma promować nasz region, ale jednocześnie różne sztuki wizualne oraz muzykę klasyczną – współczesną.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group