Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 7453
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Licytacja bombek trwa

Piątek, 3 grudnia 2021, 8:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Licytacja bombek trwa
Fot. Marcin Kaźmieruk
Wczoraj (2.12) ruszyła dziewiąta edycja licytacji bombek na rzecz oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Pomysł aukcji powstał w 2005 roku, a inspiracją była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorem od lat jest jeleniogórski społecznik Mariusz Synówka. Licytacja bombek przyozdobionych przez lokalnych artystów odbywa się w sieci, a pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego, który służy małym pacjentom jeleniogórskiego szpitala.

Za pieniądze z akcji kupiono m.in.: pompy strzykawkowe, pompy kroplówkowe, defibrylator dziecięcy, kardiomonitory, inhalatory, pulsoxymetry, bezcieniową lampę diagnostyczną, elektroniczną wagę ze wzrostomierzem i narzędzia dla chirurgii dziecięcej.

Popularność tegorocznej edycji już na starcie mocno nas zaskoczyła - mówi Mariusz Synówka. - Mimo że licytacja dopiero ruszyła i potrwa do 9 grudnia, to już siedem z dziewięciu bombek znalazło nabywców. Cena wywoławcza za każdą z bombek to 250 złotych, a za jedną z nich zadeklarowano już 650 złotych. Wzorem poprzednich lat nie zabraknie bombki karkonoskiej, która trafi do Muzeum Karkonoskiego. Bombki można licytować poprzez profil na Facebooku. Środki, które uda się uzyskać ze sprzedaży bombek po raz pierwszy przeznaczymy na zakup sprzętu dla neonatologii. Do tej pory wspieraliśmy pediatrię i chirurgię dziecięcą. W planie są dwie pompy strzykawkowe i dwa laktatory, ale rzeczywistość pokaże, czy realia tym planom dorównają.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
41
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group