Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6034
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legolekcje w jeleniogórskich podstawówkach. „Te zajęcia są super!”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 maja 2012, 7:27
Aktualizacja: 7:28
Autor: Petr
Fot. Organizator
Jakiś czas temu, Prywatne Centrum Kształcenia Kadr z siedzibą przy ulicy Mickiewicza 10 w Jeleniej Górze uruchomiło cykl zajęć edukacyjnych „Legolekcje” prowadzonych w szkołach podstawowych w naszym mieście. – Łatwo się domyśleć, że są to lekcje z klockami LEGO. Z wykorzystaniem klocków uczniowie rozwiązują zadania z polskiego, matematyki czy innych przedmiotów – mówi Paweł Janic, pomysłodawca projektu.

Do tej pory, „Legolekcje” uruchomione przez PCKK w Jeleniej Górze odbyły się w SP nr 10, SP nr 13 i SP nr 2. W czerwcu odbędą się w SP nr 11 i SP nr 8. Ideą projektu cieszącego się wręcz ogromną popularnością wśród uczniów szkół podstawowych w mieście a także ich rodziców i nauczycieli jest przekazanie wiedzy z wybranych zagadnień języka polskiego czy matematyki z wykorzystaniem niestandardowych metod dydaktycznych, w tym przypadku klocków LEGO.

– Klocki LEGO rozbudzają zainteresowanie i kreatywność dzieci. Co więcej, poprawiają relacje społeczne takie jak porozumiewanie się i praca w grupie. „Legolekcje” prowadzimy w klasach I i II szkół podstawowych. Obejmują one 3 godziny lekcyjne – pierwszą, ćwiczeniową z języka polskiego np. sylabizowanie i budowanie z klocków rebusów językowych. Drugą, obejmującą konkretne zadania realizowane w grupach 5-6 osobowych oraz trzecią, matematyczną, która polega na liczeniu z użyciem klocków LEGO – mówi Paweł Janic, pomysłodawca „Legolekcji”, pracownik PCKK.

Zajęcia są prowadzone za darmo. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.pckk.pl. – Te zajęcia są super! Naprawdę można się dużo nauczyć i to w jaki sposób. Za pomocą klocków LEGO, które uwielbiam. Dodatkowo nie trzeba się uczyć samemu, a razem z kolegami i koleżankami. Dobra zabawa i edukacja w jednym – mówi Tomek, uczeń „Dwójki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ksawercia 25-05-2012 13:58
Legolekcje na pewno więcej przyjemności sprawią dzieciom niż rekolekcje. Dziatwa uczy się logicznego myślenia i kreatywności ,przy okazji bawiąc się. Na rekolekcjach zaś smętnie i nielogicznie, a dziatwa łyka dogmaty i nic z tego nie wniesie do własnego umysłowego rozwoju. A więc legolekcje!!!
~Meg 25-05-2012 14:09
5+
~opraffca 25-05-2012 14:38
Fajnie, fajnie, całe trzy lekcje, no no...
~ 26-05-2012 0:02
DOLNOŚLĄZAK. Legolekcjom nie wróżę świetlanej przyszłości, wszak w projekt i jako pomysłodawcy nie zostali wpisani magistracki oświatowy i Korzonek - były dyrektor DODN /"herbu" Nałęcz/.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group