Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5546
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Legendarne Wilki pod Śnieżką

Sobota, 1 marca 2014, 8:30
Aktualizacja: Niedziela, 2 marca 2014, 7:57
Autor: Manu
Karpacz: Legendarne Wilki pod Śnieżką
Fot. Organizator
Kultowy zespół Wilki wystąpi 15 marca (w sobotę) o godz. 19.30 na scenie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Formacja zagra utwory z najnowszego krążka pt. „Światło i mrok”. Nie zabraknie także znanych przebojów.

W latach 90. ubiegłego wieku śpiewano przeboje z debiutanckiej płyty Wilków „Aborygen”, „Eli Lama Sabachtani” czy „Son of The Blue Sky”. Album błyskawicznie pokrył się platyną. Sprzedano 250 tys. egzemplarzy. Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała bez przerwy przez trzy lata. Po tournee dość niespodziewanie na kilka lat zespół Wilki zawiesił działalność. Lider Wilków - Robert Gawliński zajął się karierą solową, lansując hity: „Nie stało się nic” i „O sobie samym”.

W 2002 roku Wilki powróciły z płytą zatytułowaną po prostu „4”, której sprzedaż osiągnęła 100 tys. egzemplarzy. Utwór „Baśka” i potem „Urke” nie były jednorazowym sukcesem. Potem Wilki wydały jeszcze dwie studyjne płyty, które także przyniosły wiele przebojów i pokryły się złotem. „Bohema”, „Here I Am”, „Love Story”, „Na zawsze i na wieczność” i „Słońce pokonał cień” - to tylko niektóre z przebojów.

W roku 2009 formacja Wilki została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged na elitarny występ w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album „Live”. I to była kolejna złota płyta w historii zespołu Wilki.

Po półtorarocznej przerwie zespół powrócił na scenę w 2011 r. w odświeżonym składzie. Trzon grupy tworzą: Robert Gawliński, Mikis Cupas i Hubert Gasiul. Wilki opuścił Leszek Biolik, a zastąpił go basista Stanisław Wróbel (grał m.in. z Kasią Nosowską) oraz dołączył nowy gitarzysta Maciej Gładysz (najbardziej znany z występów w zespołach Edyty Bartosiewicz czy Urszuli oraz Human). Zespół intensywnie koncertuje ciesząc się niesłabnącą sympatią publiczności. 6 listopada 2013 roku Wilki wydały album „Światło i mrok”. Nowa płyta potwierdza, że warto było czekać na jej premierę. Singiel promujący krążek pt. „Czystego serca” znalazł się na najwyższych pozycjach list przebojów.

Cena biletów: 50 zł, 60 zł. Rezerwacja: tel. 533 509 857, e-mail: scenateatralna@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group