Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6629
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Lawina” ludzi zbiegnie ze Śnieżki

Środa, 31 sierpnia 2016, 16:14
Aktualizacja: 16:16
Autor: Org
Region: „Lawina” ludzi zbiegnie ze Śnieżki
Fot. Organizator
Idą lub biegną: młodzi i starzy, grubi i chudzi, wysportowani i bez kondycji. Każdy da radę – to motto Międzynarodowego Marszobiegu „Lawina” ze Śnieżki do Schroniska PTTK Samotnia. Tegoroczna, XIV edycja, odbędzie się już 10 września. Trwają zapisy chętnych.

„Lawina” od lat przyciąga turystów, miłośników biegania, słowem ludzi, którzy kochają góry. Nic dziwnego, gdyż trasa nie jest trudna, ale za to niezwykle malownicza. To około 6 kilometrów od Śnieżki do urokliwie położonego schroniska PTTK Samotnia. Prowadzi prawie cały czas w dół. Udział w imprezie może wziąć każdy. Warunek – trzeba podpisać oświadczenie o zdolności do uczestnictwa w zawodach i opłacić bilet wstępu do KPN. Można przyjść ze swoim czworonożnym pupilem, ale – uwaga – zwierzęta nie będą klasyfikowane...

Rywalizacja będzie odbywała się w kilkunastu kategoriach, z podziałem na wiek oraz płeć. Na najlepszych w danych kategoriach czekają medale. Zwycięstwo jest oczywiście ważne, ale nie wszyscy muszą się śpieszyć. Limit czasu na pokonanie dystansu jest spory – wynosi 2 godziny. Lepiej pośpieszyć się z decyzją o udziale: pierwszych dwustu uczestników otrzyma okolicznościowe koszulki. Z uwagi na limit wyznaczony przez Karkonoski Park Narodowy, w imprezie może wziąć udział maksymalnie 300 osób.

Wpisowe kosztuje 25 złotych/os (płatne w biurze w dniu zawodów). Zapisać się można poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie lawina.szkolagorska.com. Tam także znajduje się szczegółowy regulamin imprezy. Można też zgłosić się bezpośrednio przed startem imprezy, ale wówczas wpisowe jest droższe – 30 złotych.

Start – 10 września 2016r. (sobota), godz. 13.00 na Śnieżce. W dniu zawodów biuro będzie mieściło się na Śnieżce i będzie czynne od godz. 10.00 do 12.45.

Organizatorem XIV Międzynarodowego Marszobiegu „Lawina” ze Śnieżki do Samotni jest Schronisko PTTK Samotnia, tel. 48 75 76-19-376, mail: schronisko@samotnia.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group