Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 9256
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Laury dla aktorów z WTZ

Czwartek, 20 maja 2021, 7:10
Autor: WAC
Kowary: Laury dla aktorów z WTZ
Fot. organizator
Chiński Teatr Cieni, który tworzą Karolina Jakóbowska i Adam Nadolski - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach, znalazł się w gronie laureatów 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Karolina Jakóbowska uczęszcza na zajęcia rękodzielnicze i florystyczne. Jest osobą wesołą i otwartą. Interesuje się sportem, tańcem i muzyką. Karolina zachwyca swoim pozytywnym podejściem do życia i przekonuje, że niemożliwe nie istnieje. Karolina ma za sobą liczne sukcesy, m.in. w konkursach tanecznych oraz konkursach plastycznych. Zdobyła również wyróżnienie w kategorii utworów literackich za „List do matki” w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „fART”. Przed nią kolejne wyzwanie, któremu chce dzielnie stawić czoło  – udział w castingu do popularnego programu telewizyjnego: „Down the road. Zespół w trasie”.

Adam Nadolski zajmuje się głównie malarstwem w pracowni plastycznej. Jest bardzo pogodny i koleżeński. Lubi muzykę, taniec, długie spacery. Śledzi mecze piłki nożnej, chętnie ćwiczy w siłowni. Był wielokrotnie nagradzany w turniejach tanecznych osób niepełnosprawnych oraz konkursach plastycznych. Między innymi był laureatem Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON oraz Wojewódzkich Konkursów Plastycznych Fundacji L’Arche.

Oboje wielokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia za wysokie miejsca w Dolnośląskich Turniejach Tanecznych Osób Niepełnosprawnych w Jaworze. Podczas „Albertiany” zaprezentowali etiudę „Spotkanie”.

Organizatorem imprezy była Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. W tym roku uczestnicy festiwalu mieli za zadanie zinterpretować temat przewodni wybrany przez Annę Dymną. Ich celem było zabawienie się w podróżników, odkrywców, którzy, „idąc przez życie”, potrafią zauważać piękne i ważne rzeczy, małe i duże Zespoły teatralne miały stworzyć kilkuminutową etiudę teatralną, natomiast soliści wykonać nawiązujący do niego utwór.

W tym roku chęć wzięcia udziału w festiwalu zgłosiło 55 zespołów oraz 50 solistów. Spośród nich jury w składzie: Anna Dymna, Beata Paluch-Zarycka, Katarzyna Walaszek, Małgorzata Godek-Wójcik, Dorota Różycka-Depa (sekretarz) wybrało 20 zwycięzców.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
2
13%
Hahaha
3
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
524
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group