Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3269
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lato w mieście nie dla wszystkich

Piątek, 19 lipca 2013, 7:45
Aktualizacja: Sobota, 20 lipca 2013, 7:44
Autor: KSON
Jelenia Góra: Lato w mieście nie dla wszystkich
Fot. KSON, zdjęcie ilustracyjne
Rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych próbowali umieścić swoje pociechy w placówkach organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży na terenie Jeleniej Góry. Ale… urząd miasta nie zapewnił opiekunów tej grupie dzieci w akcji "Lato w mieście".

Na półkoloniach i zajęciach świetlicowych w domach kultury jest bogata oferta, jednak niestety warunkiem przyjęcia dziecka z niepełnosprawnością jest obecność rodzica w czasie zajęć, ponieważ urząd miasta nie zapewnił środków na opiekunów tej grupie dzieci w akcji "Lato w mieście".

W jednym z jeleniogórskich przedszkoli była deklaracja przyjęcia naszych podopiecznych - mówi Krystyna Sławińska, szefowa Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Światełko", ale uzależniono ją od opłaty w wysokości około 300 zł miesięcznie za ośmiogodzinny pobyt dziecka.

- Rodzice naszych dzieci są oburzeni jak widać obowiązującymi w mieście podwójnymi standardami, oddzielnymi dla dzieci pełnosprawnych i zupełnie innymi dla dzieci z niepełnosprawnościami. Warto dodać, że to już kolejne lato, w którym urzędnikom ratuszowym zapomniało się o głoszonej zasadzie pełnej
integracji - mówi Pani Krystyna.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zwrócił się w tej sprawie do przewodniczącego Rady Miejskiej Leszka Wrotniewskiego, który obiecał rozwiązać ten problem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group