Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8722
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Latarnia Przyszłości w cieplickim liceum

Czwartek, 15 listopada 2012, 7:40
Aktualizacja: 15:31
Autor: Mea
Jelenia Góra: Latarnia Przyszłości w cieplickim liceum
Fot. Archiwum Szkoły
Tydzień w Niemczech spędziło 24. uczniów z klasy humanistyczno – teatralnej II Liceum w Jeleniej Górze, realizując projekt artystycznych spotkań międzykulturowych Lanterna Futuri (Latarnia Przyszłości). Efekty warsztatów, w których uczestniczyli młodzi artyści można oglądać od 13 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze.

Był to tydzień warsztatów w zakresie teatru, fotografii i muzyki spędzony w małej przygranicznej miejscowości Grosshennersdorf, gdzie mieści się piękny ośrodek spotkań. W ciągu kilku dni powstał spektakl teatralny, cztery piosenki oraz wystawa fotografii – wszystko to można oglądać i słuchać od wtorku w cieplickim LO na specjalnej wystawie powarsztatowej.

Uczniowie pod okiem berlińskich muzyków, aktorki i polsko – czeskiej pary fotografów stworzyli prawdziwe dzieła sztuki. Prowadzący warsztaty z niebywałym profesjonalizmem wyczarowali z wyobraźni licealistów piękne i śmieszne sceny, wpadające w ucho linie melodyczne, ważne słowa i obrazy. Młodzi ludzie często pierwszy raz w życiu trzymali gitary, mikrofony, pałeczki do perkusji, stali na scenie czy eksperymentowali ze światłem.

Tydzień w świecie wyobraźni i sztuki zakończyło pełne wzruszeń i obietnic dalszych spotkań pożegnanie. W projekcie obok jeleniogórzan uczestniczyła młodzież z Czech i Niemiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group