Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4840
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Latarnia Przyszłości w cieplickim liceum

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 listopada 2012, 7:40
Aktualizacja: 15:31
Autor: Mea
Fot. Archiwum Szkoły
Tydzień w Niemczech spędziło 24. uczniów z klasy humanistyczno – teatralnej II Liceum w Jeleniej Górze, realizując projekt artystycznych spotkań międzykulturowych Lanterna Futuri (Latarnia Przyszłości). Efekty warsztatów, w których uczestniczyli młodzi artyści można oglądać od 13 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze.

Był to tydzień warsztatów w zakresie teatru, fotografii i muzyki spędzony w małej przygranicznej miejscowości Grosshennersdorf, gdzie mieści się piękny ośrodek spotkań. W ciągu kilku dni powstał spektakl teatralny, cztery piosenki oraz wystawa fotografii – wszystko to można oglądać i słuchać od wtorku w cieplickim LO na specjalnej wystawie powarsztatowej.

Uczniowie pod okiem berlińskich muzyków, aktorki i polsko – czeskiej pary fotografów stworzyli prawdziwe dzieła sztuki. Prowadzący warsztaty z niebywałym profesjonalizmem wyczarowali z wyobraźni licealistów piękne i śmieszne sceny, wpadające w ucho linie melodyczne, ważne słowa i obrazy. Młodzi ludzie często pierwszy raz w życiu trzymali gitary, mikrofony, pałeczki do perkusji, stali na scenie czy eksperymentowali ze światłem.

Tydzień w świecie wyobraźni i sztuki zakończyło pełne wzruszeń i obietnic dalszych spotkań pożegnanie. W projekcie obok jeleniogórzan uczestniczyła młodzież z Czech i Niemiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~hassu 15-11-2012 12:08
Ładne dziewczyny ale za mało zdjęć.
~ffffd 15-11-2012 13:17
Olac szkole i do roboty w Niemczech; po studiach w polsce 1500zl ; po co tracic lata i dorabiac nauczycieli.
~ 15-11-2012 14:45
Latarnia... a na Cieplickiej uliczne latarnie świecą już 3dni -dzień i noc
~jaba 15-11-2012 17:14
Dzieciaki! Nie przejmujcie się tymi \"inteligentnymi\" komentarzami! Jesteście wiekie! Super, że coś robicie i że Wam tak wychodzi i się chce. Nie dajcie się i róbcie swoje! Gratulacje! Oby więcej takich wiadomości o naszych dzieciakach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group