Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8342
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łatają dziury, ale tylko doraźnie

Czwartek, 24 marca 2016, 7:23
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2016, 7:55
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Łatają dziury, ale tylko doraźnie
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Na wielu ulicach Jeleniej Góry spotkać można ekipy łatające dziury. We wtorek (22.03) uzupełniane były ubytki na ul. Paderewskiego. – Nie jest to jeszcze poziomowa akcja naprawy dróg, ale doraźne zabezpieczanie największych dziur stanowiących zagrożenie dla zmotoryzowanych – informuje zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów UM w Jeleniej Górze Piotr Dyła.

Obecnie prowadzona jest pozimowa kontrola wszystkich jeleniogórskich ulic, która zakończy się w ostatnich dniach marca. Ze wstępnej oceny wynika, że mimo braku srogiej zimy, wiele ulic jest „podziurawionych”.
– Są to główne trakty miasta: Al. Wojska Polskiego, K- 3, Sobieszowska, Cieplicka, ale nie tylko. Uzupełnienia ubytków wymagają również ulice: Norwida, Grottgera, Krośnieńska, PCK, Różyckiego czy Karłowicza. Prace na nich rozpoczną się w II kwartale kwietnia, kiedy z produkcją masy bitumicznej ruszą firmy z Głębocka i Gryfowa. Obecnie największe dziury łatane są masą tzw. „zimną” lub podgrzewaną – wyjaśnia Piotr Dyła.

Mimo że przegląd jeleniogórskich dróg jeszcze się nie skończył, już wiadomo, że potrzeb jest więcej niż pieniędzy, więc na remont wszystkich ulic nie wystarczy. Na całoroczne utrzymanie dróg w mieście miejski zarząd dróg i mostów ma w budżecie miasta 2 mln 490 tys. zł, z czego 1 mln 300 tys. zł na drogi gminne, 1 mln 100 tys. zł na drogi krajowe i wojewódzkie oraz 100 tys. zł na drogi wewnętrzne.

- Trudno będzie nam zdecydować, które drogi zostaną wyremontowane, a które będą musiały poczekać – mówi wiceszef zarządu dróg Piotr Dyła. – Cały czas liczymy na jakieś środki zewnętrzne, w tym m.in. na pieniądze unijne – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
800
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group