Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lasy zakazane, choć to nie wskazane

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 1 września 2008, 9:24
Aktualizacja: 9:24
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Niemiłą niespodziankę mogą przeżyć turyści udający się w okolice Mirska, aby odpocząć pośród urokliwego krajobrazu przedgórza izerskiego.

Straż leśna napomina zmotoryzowanych o zakazie wjazdu na drogi, choć nie informują o tym żadne znaki. – Nie ma nawet śladu po jakimkolwiek napisie, znaku czy ostrzeżeniu, że wjazd jest tu zakazany – mówi turysta z Jeleniej Góry, który w niedzielę pojechał ze znajomymi na piknik do wsi Kotlina blisko Mirska.

Biesiadnicy przeżyli niezbyt miłe chwile, kiedy podjechał do nich strażnik leśny i zagroził karą za złamanie zakazu wjazdu. – Można tu się poruszać tylko za pozwoleniem wydanym przez Nadleśnictwo Świeradów – usłyszeli turyści. – Dowiedzieliśmy się o tym od tego pana. Straż leśna, skoro jest taka gorliwa, mogłaby o tym poinformować za pomocą znaku drogowego lub tablicy. Jest co prawda szlaban, ale otwarty – mówi zainteresowany.

Strażnicy leśni mogliby także zadbać o budkę, która znajduje się na polance nad wsią. Jest zniszczona przez „turystów”, którzy chcą po sobie pozostawić rozmaite znaki. Śmiecą i ryją w drewnie niekoniecznie cenzuralne napisy. Jakoś to straży leśnej w niczym nie przeszkadza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 1-09-2008 10:48
Najpierw niech zrobią jakiekolwiek znaki drogowe informujące o tym, że tam obowiązuje zakaz wjazdu wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a dopiero potem napominają i wlepiają mandaty. Według mnie takie coś o d można rozbić...
piipi 1-09-2008 10:51
~adi 1-09-2008 10:53
bo straż woli zabierać jagody zbieraczom a potem sprzedaje je na skupie,oczywiście nie osobiście,wstyd!
~ 1-09-2008 14:03
Marobu ki su e tych instytucji i osób od zakazów, że człowiek nie wie kto i po co takie bzdety wymyśla i co giorsze egzekwuje. Niegługo Podsołtys Gaci ( wieś pod Oława) będzie zabraniał przejażdu przez wieś bo mu kury nie chcą sie nieść. Jak dalej będą się szerzyły równie idiotyczne zakazy bez uprzedniego ich zalegalizowania i oznakowabuia to Ziemia będzie dla Ziemniaków, Księżyc dla księży o reszta holoty po ściśnięciu do masimum wysłana zpstanie w kosmos beaz biletu powrotbe, Aha Zostanie jeszcze grupa nawiedzonych
~Maruda 1-09-2008 14:06
Marobiło się tych instytucji i osób od zakazów, że człowiek nie wie kto i po co takie bzdety wymyśla i co giorsze egzekwuje. Niegługo Podsołtys Gaci ( wieś pod Oława) będzie zabraniał przejażdu przez wieś bo mu kury nie chcą sie nieść. Jak dalej będą się szerzyły równie idiotyczne zakazy bez uprzedniego ich zalegalizowania i oznakowabuia to Ziemia będzie dla Ziemniaków, Księżyc dla księży o reszta holoty po ściśnięciu do masimum wysłana zpstanie w kosmos beaz biletu powrotbe, Aha Zostanie jeszcze grupa nawiedzonych
~ 1-09-2008 14:21
zgodnie z ustawą o lasach państwowych nie muszą być żadnych znaków zakazu
~Sabath 1-09-2008 19:33
do ~adi też mi się tak wydaje ;-)
~Turysta 1-09-2008 21:02
Jest to droga asfaltowa.Dojazd od strony Gierczyna lub Orłowic.Na górze ,za spalonym schroniskiem harcerskim jest otwarty biało-zielony szlaban.Nie ma zakazu przejazdu.Przed dwoma laty kilka razy przejeżdżałem z przyjaciółmi tą drogą.Zatrzymywaliśmy się przy drewnianej,zadaszonej wiacie obok małego jeziorka.Siadaliśmy przy stole,kosumując domowy prowiant omawiliśmy różne sprawy towarzyskie.Bardzo mile wspominam te wyprawy.Jestem zaskoczony zakazem jazdy asfaltową drogą w lesie i pobytem w wymienionym miejscu.Opisany w artykule fakt zagrożenia mandatem przez strażnika leśnego oraz żądanie pozwolenia na pobyt w lesie -uważam za dyskryminację i ograniczenie swobód obywateli.
nol_ 2-09-2008 8:31
Jeśli znak drogowy zamazany jest sprayem to dalej obowiązuje ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group