Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6174
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Larwa zżera drzewa

Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2006, 11:31
Autor: ryllit
Jelenia Góra: Larwa zżera drzewa
Fot. rylit
Ponad 500 tysięcy kasztanowców rosnących w parkach i ogrodach w Jeleniej Górze i okolicach jest zagrożonych wyginięciem. W środę obchodzono Dzień Kasztanowca jako sygnał, że należy to piękne drzewo chronić przed szkodnikami.

Szrotówek kasztanowcowiaczek, niewielka ćma, jest częściowo sprawcą rzezi drzew. Jej larwy zżerają najbardziej delikatne części liści kasztanowców. Wskutek tego drzewa żółkną i obumierają.

Problem znany jest w wydziale ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. Na zaszczepianie drzew przeznaczona jest spora suma pieniędzy. Jednak ochroną objęte są tylko drzewa rosnące na terenach komunalnych. Kasztanowce, które właśnie kwitną na posesjach prywatnych, często pozbawiane sa takiego zabezpieczenia.

Fundacja Nasza Ziemia i Clear Channer zaprasza do programu „Pomóżcie Kasztanowcom”. Szkodnika odpornego na wiele czynników atmosferycznych można zwalczyć wspólnymi siłami, biorąc czynny udział w programie „Pomóżmy kasztanowcom”.

Więcej informacji na temat akcji i o samym programie dowiemy się na stronie internetowej programu: http://www.pomozmykasztanowcom.pl/index.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group