Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5956
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Laptop za wiedzę z przyrody

Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 15:18
Aktualizacja: Wtorek, 15 grudnia 2009, 7:32
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Laptop za wiedzę z przyrody
Fot. Archiwum
Monika Kolbuch z II klasy Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 została mistrzynią ogólnopolskiego konkursu „Z Naturą 2000 za pan brat”. W temacie „Dziedzictwo przyrodnicze Europy” jej folder okazał się bezkonkurencyjny. Za trud i pracę włożoną w jego przygotowanie Monika odebrała cenną nagrodę.

W konkursie liczyły się tylko uzasadnienie i przykłady podanego tematu, ale również strona graficzna. Poza opisami i zdjęciami, w jej pracy znalazły się ręcznie malowane przez nią zwierzęta.

– Przygotowanie takiego folderu zajęło mi sporo czasu, konkurs został ogłoszony na początku roku, dlatego też prace nad nim rozpoczęłam podczas wakacji, zbierałam materiały, zdjęcia. Całość z częścią graficzną i wydrukowaniem zakończyłam na początku września – mówi zwyciężczyni.

W folderze znalazło się wiele przykładów tego dziedzictwa przyrodniczego Europy, opisy różnych parków, w tym również Karkonoski Park Narodowy, którego część jest objęta obszarami natura 2000, dyrektywą ptasią siedliskową. Jak mówi Monika Kolbuch, najtrudniejszą kwestią w przygotowaniu folderu była selekcja informacji w tak obszernym temacie.

– Trzeba było spojrzeć na ten temat z różnych stron. Spędziłam nad tym naprawdę sporo swojego wolnego czasu, jednak nagroda i prestiżowe miejsce w tym konkursie są dla mnie ogromną satysfakcją i motywacją do dalszego działania – mówi Monika Kolbuch.

Nasza mistrzyni przyrodą i biologią interesuje się od dawna. Lubi też przedmioty ścisłe. Dużo przyjemności sprawiają jej wycieczki po parkach i miejscach ciekawych. Z przyrodą planuje też związać swoją przyszłość, ale nie wie jeszcze, w jakim konkretnym fachu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group