Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6101
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Land roverem na pomoc turystom

Wtorek, 23 marca 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Land roverem na pomoc turystom
Fot. Angela
Wyłoniono dostawcę pierwszego z wielu sprzętów, jakim przez najbliższe trzy lata doposażony zostanie jeleniogórski GOPR, w ramach pozyskanych pieniędzy z RPO. Na początek będzie to auto terenowe renomowanej marki.

Grupa Karkonoska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pozyskała pieniądze na wymianę sprzętu w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Sprzęt, jaki w przeciągu najbliższych lat trafi do jeleniogórskiego GOPR – u, wymieni już ponad dziesięcioletnie samochody terenowe. Poza tym zakupione zostaną skutery i quady. W tym roku ogłoszony i rozstrzygnięty został przetarg na zakup samochodu terenowego.

– Umowa z dostawcą już została podpisana. W związku z procedurą i przygotowaniem dla nas specjalistycznego wyposażenia pojazdu, dostawa samochodu zostanie zrealizowana w pierwszej połowie czerwca br - mówi Maciej Abramowicz, naczelnik grupy Karkonoskiej GOPR w Jeleniej Górze.

Będzie to samochód terenowo-osobowy do działań ratowniczych marki Land Rover. Pojazdy te sprawdziły się już bowiem w terenie górskim. Będzie on specjalistycznie wyposażony, z dodatkowym oświetleniem, wewnątrz zmodernizowany do prowadzenia tlenoterapii czy reanimacji.

Pojazd ma silnik diesla o pojemności 2,5 l, z turbosprężarką, z napędem na cztery koła i pięciobiegową skrzynią, z pełną blokadą mechanizmu różnicowego. Umożliwi to jazdę w trudnym górskim terenie. Koszt takiego auta to ponad 250 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1197
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group