Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5803
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łącznik ulicy Spółdzielczej z Lubańską otwarty

Sobota, 26 lipca 2014, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 lipca 2014, 9:00
Autor: Ilona Turowska
Jelenia Góra: Łącznik ulicy Spółdzielczej z Lubańską otwarty
Fot. Ilona Turowska
Od 25. lipca kierowcy mogą korzystać z nowego odcinka drogi, który połączył ul. Lubańską z ul. Spółdzielczą w Jeleniej Górze. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 10,5 mln złotych, z czego 85 proc. dofinansowane zostało z funduszy europejskich. Wykonawcą projektu była firma Pol–Dróg z Piły, która zakończyła budowę przedterminowo. Pierwotnie otwarcie planowano we wrześniu.

- Odcinek ten jest bardzo ważny, ponieważ jest połączeniem komunikacyjnym dzielnicy przemysłowej, ale jest istotny także dla dojeżdżających z Piechowic, Sobieszowa czy Cieplic. Myślę, że odciąży to ulicę Wolności i część ruchu kołowego będzie teraz odbywać się tędy – mówił prezydent Marcin Zawiła.

- Droga służyć będzie nie tylko inwestorom i kierowcom, ale także rowerzystom, ponieważ wydłużyliśmy jeszcze o kawałek trasę rowerową, kolejną w kierunku Cieplic z Jeleniej Góry – zaznaczył Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Otwarcie drogi jest także punktem zwrotnym dla rozwoju dzielnicy przemysłowej miasta. Właścicielami działek położonych w okolicy są m.in.: Zorka, O.P.S.O. i RS Bau.

- Według naszych szacunków, w dzielnicy przemysłowej już pracuje 5 tysięcy ludzi. To, że Jelenia Góra w rankingu dochodów własnych, finansowo-gospodarczych pnie się cały czas w górę, to zasługa oczywiście wszystkich przedsiębiorców jeleniogórskich, ale w znacznym stopniu firm, które tutaj uruchomiły swoje zakłady – mówił Marcin Zawiła.

- Droga zdecydowanie poprawi komunikację w mieście, nie trzeba będzie jeździć obwodnicami i Trasą Czeską, będzie to dla nas duże ułatwienie – twierdził Krzysztof Olszewski, dyrektor AVC Lighting, oficjalnego dystrybutora Toshiba w Polsce.

Otwarcie odcinka wiąże się także z wprowadzeniem nowej linii autobusowej. - Od połowy sierpnia kursować tędy będzie regularnie autobus, dowożąc ludzi z rejonu Sobieszowa i Cieplic, zjedzie na Małą Pocztę i pojedzie dalej na Zabobrze. Będzie to linia nr 21 – mówił Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group