Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6507
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Laba bez zagrożeń

Sobota, 27 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Wzmożonych kontroli autobusów mogą spodziewać się kierowcy wiozący dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. W sobotę zaczęły się zimowe wakacje. Jak zrobić, aby było bezpiecznie?

– Już od poniedziałku, 29 stycznia, w godzinach od 7 do 10 zostanie uruchomiony punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą z Jeleniej Góry i z całego powiatu jeleniogórskiego na zimowiska – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Punkt ten będzie znajdować się na placu PKS przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.

Policjanci ruchu drogowego informują o możliwości zgłaszania przez organizatorów nauczycieli, rodziców wyjazdów uczniów na wypoczynek. Umożliwi to sprawdzenie stanu technicznego autobusów, uprawnień i stanu trzeźwości kierujących. Dzwonić można pod nr. 075-7520581, 075-7520591, 075-7520337.

Jeśli dziecko pozostaje w mieście, warto je ostrzec o niebezpieczeństwie „ślizgania” się na zamarzniętych powierzchniach stawów i rzek. Groźny finał mogą mieć także zjazdy na sankach po stokach, które znajdują się w pobliżu dróg. Podobnie głupie zabawy polegające na rzucaniu w ludzi i pojazdy kulkami śnieżnymi.

Policjanci uczulają rodziców, aby zakazali dzieciom otwierania drzwi nieznajomym oraz nie reagowały na zaczepki osób obcych. – Kiedy dziecko wychodzi na dwór, nie powinno nosić klucza od domu w widocznym miejscu, na przykład na popularnych ostatnio „smyczach” – radzi nadkom. Edyta Bagrowska. – Podobnie należy postępować z cennymi przedmiotami, choćby telefonami komórkowymi, które coraz więcej dzieci ma do swojej dyspozycji.

Przerwa w nauce potrwa do 9 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group