Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6615
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kuter Artystyczny wypłynie z przystani. Młodzi walczą o miejsca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 29 kwietnia 2012, 7:43
Aktualizacja: 23:03
Autor: Petr
Fot. Petr
Eliminacje wstępne do Polsko–Czeskiego Kutra Artystycznego 2012 odbyły się w dniach 26–28 kwietnia najpierw w Przystani Twórczej a potem w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów w Jeleniej Górze–Cieplicach. – Młodzi pokazali klasę. Naprawdę mieliśmy na co popatrzeć – mówią widzowie.

Istotnie bowiem prezentacje wokalne, mini koncerty solo i w grupie, pokazy taneczne i małe formy teatralne to tylko niektóre z form „walki o miejsce” w eliminacjach finałowych Polsko-Czeskiego Kutra Artystycznego, jakie w tym roku wybrali młodzi. Ludzie w wieku od 14 do 26 lat, którzy dwoili się i troili by udowodnić widzom, że to właśnie na nich warto postawić. Co ważne głosowanie jest ciągle w toku. Występy młodych artystów możecie oglądać w serwisie facebook na profilu www.facebook.com/LiveEventTV. Tam też możecie głosować na swoich faworytów poprzez kliknięcie w „Lubię to!”.

– Polsko-Czeski Kuter Artystyczny to projekt mający na celu promocję młodych wokalistów, instrumentalistów, tancerzy, aktorów itp. Przekraczając granice wypływamy na szeroką wodę i wyławiamy talenty. Co najważniejsze, talenty „lokalne”, tutejsze, które zyskują dobrą okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności. Na żywo i w Internecie. I to tak naprawdę jest główną nagrodą w projekcie – mówi nam Katarzyna Maczel z Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury.

Eliminacje finałowe do Polsko-Czeskiego Kutra Artystycznego 2012 odbędą się w dniach 13 i 14 maja. 21 maja i 2 czerwca ruszą koncerty półfinałowe. Miejscem przesłuchań i występów laureatów będzie Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze oraz Kulturni Centrum – Trutnov.

Festiwal młodych talentów Polsko-Czeski Kuter Artystyczny to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Patronat medialny festiwalu sprawuje portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ojtam 29-04-2012 14:22
Moi mili popatrzcie na zdjęcia 7,8,9 to Kasia i Kinga. ich taniec to przesłanie dla tych co tkwią w ograniczeniach dnia codziennego, stolik z którym tańczy Kasia to właśnie te schematy, ale ma swojego Anioła (Kingę ti ta na biało), która wyzwala Ją i obie są TU i TERAZ. Ogladałam taniec Kingi i Kasi kilka razy to taniec szczęścia ! Obie są piekne i wyraziste. Drugi wystep równie perfekcyjny. Żerom i inni do akcji :-) :-) :-)
~oj J-ka 29-04-2012 19:14
W Sali Błękitnej - auli Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze Cieplicach. Och Petr :)
~ 29-04-2012 21:50
Twie straże pożarne po carrefourem, wie ktoś co się stało?
~ 29-04-2012 21:51
nadjechała właśnie trzecia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group