Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Kuratorium karci nauczycieli korepetytorów

Wtorek, 9 września 2008, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Kuratorium karci nauczycieli korepetytorów
Fot. Archiwum
Narzekają na niskie płace, ale na boku dorabiają nawet drugą pensję nierzadko douczając prywatnie własnych uczniów. Za belfrów, którzy udzielają korepetycji, wzięli się oświatowi urzędnicy. Grożą pedagogom komisjami dyscyplinarnymi.

- To karygodny proceder - grzmi Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i zapowiada, że od teraz, jeśli tylko dowie się o nauczycielu zarabiającym w ten sposób, będzie się on tłumaczył rzecznikowi dyscyplinarnemu – czytamy w Polskiej Gazecie Wrocławskiej.

Dziennik zauważa, że korepetycyjny biznes kwitnie w regionie w najlepsze. Nauczyciele traktują klasę jako miejsce do reklamowania swoich usług. Dotyczy to zwłaszcza lektorów języków obcych, choć nie tylko. I – jak zauważa Polska Gazeta Wrocławska – nauczyciele dorabiają na czarno, bo nie rozliczają się z pieniędzy zarobionych na korkach.

Zgodnie z kartą nauczyciela tygodniowy czas pracy w szkole to 18 godzin – czytamy. Uczący tłumaczą, że sporo czasu pracy poświęcają w domu, bo muszą przygotować się do zajęć. Tymczasem – jak się okazuje – bywa, że popołudniami po prostu udzielają lekcji i korepetycji. Lektorzy bywają zatrudnieni także w prywatnych szkołach, w których uczą popołudniami.

Tymczasem skala zjawiska rośnie. Jak podało CBOS, blisko połowa Polaków posyła swoje dzieci na korepetycje. Zainteresowanie jest ogromne i pieniądze niemałe. Za godzinę lekcji języka obcego trzeba zapłacić nawet 60 złotych. Za pozostałe przedmioty niewiele mniej. Nauczyciele argumentują, że za pieniądze zarobione w szkole nie da się godnie żyć i dlatego muszą dorabiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group