Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6081
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kup podręczniki za złotówkę

Środa, 18 czerwca 2008, 8:35
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2008, 9:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kup podręczniki za złotówkę
Fot. Angela
Uczniowie jeleniogórskich szkół myślą już tylko o wakacjach, a ich rodzice – o kolejnych wydatkach. Trzeba wydać pieniądze na wypoczynek, ale nie tylko. Niektórzy już teraz myślą o podręcznikach na nowy rok szkolny. Teraz jest jednak szansa by książki kupić za symboliczną cenę.

Niewielu wie, że Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze niemal nowe podręczniki do wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum czy szkół średnich sprzedaje za złotówkę. Już w roku ubiegłym z takiej okazji skorzystało setki rodziców.

– O sprzedaży podręczników dowiedziałam się przypadkiem rok temu, kiedy wypożyczałam książki – wspomina Anna Rudnicka. Początkowo nie mogłam w to uwierzyć, bo co roku na szkolne podręczniki wydawaliśmy z mężem majątek. Za każdą nową książkę w księgarni trzeba bowiem zapłacić około 40 złotych, a w bibliotece kosztuje złotówkę.

W tym roku sprzedaż książek już się rozpoczęła, zakończy ją kiermasz, który odbędzie się pod koniec wakacji. Jednak już teraz warto sprawdzić wystawione pozycje. Mimo że książek jest sporo, liczba woluminów z poszczególnych wydawnictw jest ograniczona.

– W tym roku do sprzedania będzie co najmniej kilka tysięcy egzemplarzy, jednak warto się zgłosić do nas jak najszybciej, ponieważ z każdym dniem będzie ich coraz mniej – mówi Agata Szpala z Biblioteki Pedagogicznej w Jeleniej Górze.
W porównaniu do cen rynkowych książek są to naprawdę grosze, a złotówka ze sprzedaży każdej pozycji zostanie przeznaczona na bieżące utrzymanie biblioteki.

W bibliotecznym zbiorze przeznaczonym do sprzedaży znajdują się zarówno podręczniki tematyczne, jak i językowe oraz ćwiczenia. Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze mieści się w budynku DODN-u przy ulicy I-go Maja 43, tel. (075) 75 225 80.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group