Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6724
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kukiz'15 chce biało–czerwonej kotliny

Niedziela, 26 listopada 2017, 9:45
Aktualizacja: Wtorek, 28 listopada 2017, 5:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kukiz'15 chce biało–czerwonej kotliny
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze zawiązały się struktury stowarzyszenia Kukiz'15, którego przewodniczącym został lokalny przedsiębiorca, były kandydat na prezydenta miasta – Paweł Wilk. Wczoraj (25.11) odbyła się konferencja prasowa, podczas której miejscowi działacze przedstawili swoje plany dotyczące m.in. zbliżających się wyborów samorządowych.

Jak przekonują członkowie stowarzyszenia firmowanego przez Pawła Kukiza, chcą zerwać z klątwą "czerwonej kotliny" jak politycznie określana jest Kotlina Jeleniogórska. - Należy złamać tę klątwę, a kolor biały jest czysty i my tacy chcemy być - mówił na wstępie Paweł Wilk. Działacze przekonują, że zawiązanie struktur to odpowiedź na sygnały od członków i sympatyków ruchu Kukiz'15, którzy chcieli, aby powstało miejsce gdzie mogą się spotykać, zapisywać się i działać. - Jest nas za dużo, żebyśmy się nie ukonstytuowali - dodał Maciej Lercher, lokalny artysta, który jest sekretarzem ruchu.

- Wybory w Polsce mają złą ordynację i będzie jeszcze gorsza. A my chcemy uczestniczyć w porządnych wyborach, wybierać ludzi, którzy będą nas reprezentować. Jeżeli ludzie, którzy są w partiach nas w tej chwili nie reprezentują, to my sami wystawiamy swoich ludzi - dodał M. Lercher. Kukiz'15 nie ukrywa, że będzie wystawiać swoje listy do Rady Miejskiej Jeleniej Góry oraz kandydata na prezydenta miasta. Kto nim będzie? - O tym zdecydują ludzie należący do Kukiz'15 - podkreślił Paweł Wilk. - U nas są ludzie o wszystkich światopoglądach - popierający Korwina, PiS, PO, ale wszyscy chcemy jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) - dodał Maciej Lercher. - Tam, gdzie są gospodarki na najwyższym poziomie - tam są JOW-y - przekonuje Marcin Królak, asystent Pawła Kukiza.

- Ludzie muszą mieć poczucie, że są mieszkańcami, a nie dojnymi krowami. Chcemy realizować projekty oddolne - obywatelskie. Jak budujemy dom, to nie pytamy murarzy jaką mają opcję polityczną - umiesz budować dom, to chodź. Chcemy zbudować Jelenią Górę jako żywe miasto, bo jest coraz mniejsza i wkrótce będzie nazywana mieściną, a później miejscowością, co jest godną nazwą dla wiosek. Wolę, żeby Jelenia Góra miała 120 tysięcy mieszkańców i do tego będziemy dążyć - zapewnia Paweł Wilk. Działacze dodają również, że nie ograniczają się do stolicy Karkonoszy. Zależy im, aby cała kotlina kwitła.

Wśród członków stowarzyszenia jest były przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry - Leszek Wrotniewski, który przekonuje, że działa zarówno w Dolnośląskim Ruchu Samorządowym, jak i ruchu Kukiz'15. - W tych stowarzyszeniach jest najwięcej idei i pomysłów, pod którymi mogę się podpisać dwoma rękami - podkreślił jeleniogórski radny.

Ruch Pawła Kukiza zaprasza do swojej siedziby w Jeleniej Górze, która znajduje się przy ul. Staromiejskiej 16. W środy w godz. 11:00 - 19:00 będzie można uzyskać informacje, zapisać się do stowarzyszenia czy zgłaszać pomysły na zmiany w "biało-czerwonej kotlinie".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group